Asunnon osto suomesta ehkä jopa

elämän huonoin sijoitus koska silloin siirtyy varmaksi verotettavaksi loppuelämäksi.
5145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Toinen on pörssi kun ihmiset SIJOITTAA rahaa niin AIVAN VARMASTI
HÄVIÄT.
rikastuu vai ylinporras elä lankea loukkuun .

on pilvinpimein neuvojia ,mutta yksikään ei kerro kuluista joka on tärkein
tieto .
kääri vain rahat omaan säästöön minne keksitkin.
paremmassa tallessa kuin maailman tuulissa.

Äänestä
  • Oli merkittävä summa yli kymmenen vuotta rahastotilillä. Lopetettiin kannattamattomana. Pankki tienasi tänä aikana monella eri sivukululla huomattavasti enemmän kuin sijoittaja.
    Ei ihme, että televisio taas pursuaa sijoitusmainoksia. Käytännössä pankit kerjäävät tavallista ihmistä tukemaan pankkien hyvinvointia. Ja pankit ovat lihoneet ennätysmäisesti "sijoittajien" kustannuksella.

    ÄLKÄÄ SIJOITTAKO

    Äänestä

Tämä EU-aika pilasi kaiken. Asuinkiinteistöjen hinnat romahtaneet. Samaan asuinkustannukset räjähtäneet. Ymmärrän oikein hyvin heitä jotka ripustavat hanskat naulaan ja ryhtyvät elämään tukiaisilla betonikopissa.

Äänestä

On outoa sairasta kun rakennus firmat kaatuu vaikka kaikki hinnat
pilviä hipoo.
asiakkaat maksaa käsittämättömiä summia omasta kodista eikä sekään riitä
yrittäjät kaatuu.
kiinteistöjen kauppa on jäässä uusia taloja ei rakenneta tuottajia on vähemmän
josko kohta ollenkaan.
varmin kauppa on ostaa valmis talo saa rahalla sen minkä näet.

Äänestä

sehän on lottovoitto

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

elämän huonoin sijoitus koska silloin siirtyy varmaksi verotettavaksi loppuelämäksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu