Palstan ovat pilanneet tietyt ateistit Mirkan, Ruman kuhan ja muutaman muun johdolla, jotka haluavat ainoastaan rienata räävittömällä tavalla uskoa ja uskovaisia.
Totaalista naurettavuutta joku näistä pilaajista osoitti itkemällä vastaavan totuudellisen avauksen pois palstalta.
Totaalista naurettavuutta joku näistä pilaajista osoitti itkemällä vastaavan totuudellisen avauksen pois palstalta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä te uskikset itse omilla valheillanne pilaatte kaikki foorumit.
Esim, tyypillinen uskis valhe.
Väitätte että siitä jumalastanne (mikä lie) on todisteita vaikka kuinka paljon, mutta mikä on totuus? Niitä todisteita ei ole ilmaantunut yhtään kappaletta.
HEH HEH HEH ... Onneksi en ole uskis ...
On vain hyvä että kaiken tämän uskonnollisen hurmoksen keskelle saadaan myös hieman järjen ääntäkin mukaan.
Palsta on "pilalla" niin kauan kuin jokaisella on omat mielipiteensä. Koeta kestää äläkä valita jatkuvasti.
Raamattu on satua.
Koeta sinäkin kestää uskovia. Tällä erää näyttää siltä, että olet rasittunut.
Oletko kuullut sadun (muuallakin on satuja kuin Siinä Pyhässä Kirjassa):
"Myrsky ja Päivänpaiste.
Olipa kerran Myrsky (siis sääilmiö) ja Päivänpaiste (toinen sääilmiö). Maan päällä vaelsi vanha mummu paksuihin turkkeihin kääriytyneenä.
Myrsky kehui, että hänen voimallaan turkit kyllä lentävät mummun päältä. Päivänpaiste sanoi vienosti: "Luulenpa, että minä onnistun paremmin riisumaan mummun turkeistaan."
Vetoa siis lyötiin. Myrsky puhalsi vallan hirmuisesti ja joka puolelta, mutta turkit pysyivät tiiviisti mummun päällä. Myrskyn piti jo astmapiipua hamuta. Tohtipa vieno Päivänpaistekin yrittää, kun Myrskyn piti vetää henkeä. Päivänpaisteen lämpöiset säteet ja ihana hehku saivat mummun kiireimmiten riisumaan turkkinsa.
Tarinan opetus oli tämä: ystävällisyydellä saa ihmeitä aikaan."
Erittäin vapaasti kerrotun tarinan olen joskus lukenut vanhasta aapisesta.
>>Tarinan opetus oli tämä: ystävällisyydellä saa ihmeitä aikaan."
Palsta on täysin pilalla. Ei täällä voi asiallisesti keskustella yhtään mistään. Kaikki on vaan pelkkää suunsoittoa. Voi olla, että ylläpito jossain vaiheessa kyllästyy tähän huulenheittoon ja poistaa koko palstan. Olen samaa mieltä siitä sen aloituksentekijän kanssa, jonka aloitus on täältä hävinnyt, että tietyille tyypeille, mirkoille ja kumppaneille, ei kannata vastata. Heittäkööt herjaa keskenään, kun muuta eivät osaa.
Nakataan koko roska tunkiolle.On muitakin palstoja jossa rienaajat ei kauan juhli!
kannata mitään välittää, säälittävää minusta, osa jopa aikuisia ihmisiä jaksavat aukoa päätään,
mielenkiintoista on myös mikseivät ole raakkumassa jossakin muilla palstoilla,
esim. luonnonuskonnot, tai vastaavilla palstoilla. minäpä tiedän mikseivät ole.
RAAKKUMASSA?