Oon 12-vuotias tyttö ja vapaa-ajalla on vaan tylsää. Joo siis aikaa kuluu myös kouluun ja treeneihin joo mut sitten loppu aika mikä jää jäljelle on pelkkää sormien pyörittelyä ja maassa pyörimistä. Siispä mitä te teette vapaa-ajalla sisällä, talvella, kesällä, kavereiden kanssa yms.???
Mitä tehdä jos/kun on tylsää
Anonyymi-ap
3
606
Vastaukset
- Anonyymi
Onhan sinulla provoilu jälellä. Olet 1940-lukulaisia. Miksi tyttönä esiinnyt? Isoisä jne. Ihmettelen sinuu.
- Anonyymi
Tai sitten 1940 luvun "poika". Mut ei se mitään, sellaista tylsistyminen on.
Lue tosi paljon. Hyödyllistä, ja parempaa kuin paikallaan istuskelu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4216087- 855416
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484424- 523961
- 633850
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1863503Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1193244Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky693237Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33056- 432289