https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010194357.html
Elikkä tällä pedataan sijaa tuleville sähkön hinnan korotuksille!
Menneinä vuosikymmeninä sähkö ei ollut mikään YLELELLISSYYS
tuote kuten nykyisin sähkö on
Vanhempani eivät juurikaan miettineet miten paljon käyttivät sähköä
Sen verran käyttivät mitä oli tarvis
Koskaan vanhempani eivät myöskään käskeneet lasten tinkiä sähkön käytössä
Asioiden tulisi kehittyä parempaan suuntaa, ja nyt kuitenkin kaikki vain huononee
Raju arvio: Sähkön hinta voi tuplaantua Suomessa näin asiantuntijat kommentoivat
4
94
Vastaukset
- Anonyymi
Propagandaa aina vaan. Vai että nousee se hinta ihan itsestään. Eiköhän ahneet johtajat nosta hintaa, että saavat vielä isomman tilin.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18249492
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Onpa ihme juttu, että vihreiden verkkoon lobbaama tuulivoima tuo sähköä tarjolle ylenmäärin tai johtaa lähes sähköpulaan. Kukapa olisi uskonut?
Mutta ei se yksin haittaa: lähinnähän Saksan viherideologit tän hintajumpan ovst orkestroineet umpityperillä ja ideologisilla energiapolitiikan päätöksillään.
Siitä viherpolitiikasta mekin nyt päästään nauttimaan. - Anonyymi
Kilowatti maksoi 10 penniä. Siinä oli energia ja siirto samassa paketissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 887227
- 353373
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021816- 21892
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27891Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32853Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk47762Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60719Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt29686Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26642