https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010194357.html
Elikkä tällä pedataan sijaa tuleville sähkön hinnan korotuksille!
Menneinä vuosikymmeninä sähkö ei ollut mikään YLELELLISSYYS
tuote kuten nykyisin sähkö on
Vanhempani eivät juurikaan miettineet miten paljon käyttivät sähköä
Sen verran käyttivät mitä oli tarvis
Koskaan vanhempani eivät myöskään käskeneet lasten tinkiä sähkön käytössä
Asioiden tulisi kehittyä parempaan suuntaa, ja nyt kuitenkin kaikki vain huononee
Raju arvio: Sähkön hinta voi tuplaantua Suomessa näin asiantuntijat kommentoivat
4
111
Vastaukset
- Anonyymi
Propagandaa aina vaan. Vai että nousee se hinta ihan itsestään. Eiköhän ahneet johtajat nosta hintaa, että saavat vielä isomman tilin.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18249492
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Onpa ihme juttu, että vihreiden verkkoon lobbaama tuulivoima tuo sähköä tarjolle ylenmäärin tai johtaa lähes sähköpulaan. Kukapa olisi uskonut?
Mutta ei se yksin haittaa: lähinnähän Saksan viherideologit tän hintajumpan ovst orkestroineet umpityperillä ja ideologisilla energiapolitiikan päätöksillään.
Siitä viherpolitiikasta mekin nyt päästään nauttimaan. - Anonyymi
Kilowatti maksoi 10 penniä. Siinä oli energia ja siirto samassa paketissa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724128
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans573813Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa522354Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?442151Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361925- 491829
- 991616
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551603- 481592
- 571453