Mikä mahtaa olla syy vaikenemiseen?
Miksi täällä ei pystytä puhuun Eu maanviljelijä tilanteesta?
11
204
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kommustien mielenosoituksista saa puhua kun ne tapahtuu oikeistovaltioissa .
- Anonyymi
Ranskassa viljelijöitä on 2% väestöstä. Ne kaikki tykkää ajella traktoreilla.
- Anonyymi
Eussa ei puhuta epämiellyttävistä asioista. Hys hys.
- Anonyymi
Ministereiden virka-asuntojen seinät koristeltu lietteellä ja mäkkäreiden sisälle ajettu heinäpaaleja. Systeemi luulee että viljelijät elää kun tuottajahinnat putoaa 30% kun taas energia ja lannoitteet kallistuvat. EU-eliitti on pellelauma.
- Anonyymi
Kaikki syö viljelijän kädestä, se on suuri ongelma joillekin, miksi?
Aina voi alkaa viljelemään itsekin jos kiitos ja arvostus on vaikeaa!
Oikeasti viljelijöillä olisi suurin valta, he vain ovat olleet niin kilttiä sakkia, ainakin toistaiseksi. - Anonyymi
Kaska tämä ei kuulu ns. vaihtoehtomediaan.
24 on valtamedian suljettujen keskustelemahdolisuuksien jatkopaikka ja siten riippuvainen valtamedian artikkeleista.
Jos ei juttua valtamediassa, ei juttua 24 sivullakaan ja 90% palstalaisista ei muuta tiedä rakentaen siitä todellisuuden.
Ennennäkemöttömät kansannousut on palstalaisille jotain höpöpuheita.
Jos Yle olisi korruptoitunut, se varmasti olisi katsottavissa puoli yhdeksän uutisissa kansaa tämä on. - Anonyymi
Ei eu :sta suomessa saa puhua negatiivisesti.kepu,sdp,kok,suomen ajoi eu.ei silloin voi puhua omista huonoista ja vääristä päätöksistä.eihän neuvostoliitostakaan puhuttu mitään eikä koskaan negatiivista.maailman kallein Liitto Suomelle eikä mitään hyötyä suomen kansalaisille.perustellaan sillä että suomen talous ja vienti taantuu,jos ei oltais eu:ssa.samaa sanottiin neuvostoliitosta.riittää kun ollaan Natossa.1995 vuoden jälkeen kaikki mennyt alaspäin.eu myötä tuhottiin suomen maatalous,kun ei uskallettu pitää suomen puolia Brysselissä.sama meno jatkuu näilä selkärankattomilla mepeillä.suomeen tullaan ja kerrotaan/valehdellaan tiukoista neuvotteluista.LOL.
- Anonyymi
Odotetaan että pahin eu kiima haihtuu.onhan sieltä opittu poskisuudelma ja käsillä puhuminen.
- Anonyymi
10 000 traktoria kaduilla ei ylitä meillä uutiskynnystä, mutta yksi sopanheittäjän teko ylittää! Olisi mielenkiintoista tietää miksi tällaista sensuuria harrastetaan.
- Anonyymi
10 000 traktoria 50 miljoonan asukkaan maassa on yhtä kuin hyttysen p. Itämeressä.
- Anonyymi
Tai ekopaviaanit kadulla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1674949Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121519
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211411Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91153Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40967Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298925- 151824
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279747