Mikä mahtaa olla syy vaikenemiseen?
Miksi täällä ei pystytä puhuun Eu maanviljelijä tilanteesta?
11
162
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kommustien mielenosoituksista saa puhua kun ne tapahtuu oikeistovaltioissa .
- Anonyymi
Ranskassa viljelijöitä on 2% väestöstä. Ne kaikki tykkää ajella traktoreilla.
- Anonyymi
Eussa ei puhuta epämiellyttävistä asioista. Hys hys.
- Anonyymi
Ministereiden virka-asuntojen seinät koristeltu lietteellä ja mäkkäreiden sisälle ajettu heinäpaaleja. Systeemi luulee että viljelijät elää kun tuottajahinnat putoaa 30% kun taas energia ja lannoitteet kallistuvat. EU-eliitti on pellelauma.
- Anonyymi
Kaikki syö viljelijän kädestä, se on suuri ongelma joillekin, miksi?
Aina voi alkaa viljelemään itsekin jos kiitos ja arvostus on vaikeaa!
Oikeasti viljelijöillä olisi suurin valta, he vain ovat olleet niin kilttiä sakkia, ainakin toistaiseksi. - Anonyymi
Kaska tämä ei kuulu ns. vaihtoehtomediaan.
24 on valtamedian suljettujen keskustelemahdolisuuksien jatkopaikka ja siten riippuvainen valtamedian artikkeleista.
Jos ei juttua valtamediassa, ei juttua 24 sivullakaan ja 90% palstalaisista ei muuta tiedä rakentaen siitä todellisuuden.
Ennennäkemöttömät kansannousut on palstalaisille jotain höpöpuheita.
Jos Yle olisi korruptoitunut, se varmasti olisi katsottavissa puoli yhdeksän uutisissa kansaa tämä on. - Anonyymi
Ei eu :sta suomessa saa puhua negatiivisesti.kepu,sdp,kok,suomen ajoi eu.ei silloin voi puhua omista huonoista ja vääristä päätöksistä.eihän neuvostoliitostakaan puhuttu mitään eikä koskaan negatiivista.maailman kallein Liitto Suomelle eikä mitään hyötyä suomen kansalaisille.perustellaan sillä että suomen talous ja vienti taantuu,jos ei oltais eu:ssa.samaa sanottiin neuvostoliitosta.riittää kun ollaan Natossa.1995 vuoden jälkeen kaikki mennyt alaspäin.eu myötä tuhottiin suomen maatalous,kun ei uskallettu pitää suomen puolia Brysselissä.sama meno jatkuu näilä selkärankattomilla mepeillä.suomeen tullaan ja kerrotaan/valehdellaan tiukoista neuvotteluista.LOL.
- Anonyymi
Odotetaan että pahin eu kiima haihtuu.onhan sieltä opittu poskisuudelma ja käsillä puhuminen.
- Anonyymi
10 000 traktoria kaduilla ei ylitä meillä uutiskynnystä, mutta yksi sopanheittäjän teko ylittää! Olisi mielenkiintoista tietää miksi tällaista sensuuria harrastetaan.
- Anonyymi
10 000 traktoria 50 miljoonan asukkaan maassa on yhtä kuin hyttysen p. Itämeressä.
- Anonyymi
Tai ekopaviaanit kadulla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3032385Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161780Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel621493Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2191396- 901342
Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851175Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1431013TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p20990Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60983Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak167938