Petteri Orpon silmälasit

Anonyymi-ap

Petteri Orpolla tuntuu olevan hieman liian suuret silmälasit kun ylä osa kehyksestä on suunnilleen silmien korkeudella ja alaosa puolessa välissä poskia. Tuntuu, että hänellä on jopa hieman vaikea niillä nähdä, kun on pidettävä päätäkin hieman takakenossa tarkastellessaan ympäristöä. Antaa jo ennestään vielä idioottimaisemman vaikutelman pääministeristä, kun rillit roikkuvat valahtaneena puoleen väliin nenänvartta. Ilmeisesti pienikokoinen mies tarvitsee suuret silmälasit. Hävettää oikein Orpon puolesta, kun muutenkin katsoo hänen esiintymisiään kansainvälisillä areenoilla. Hän antaa idioottimaisen vaikutelman itsestänsä sivistyneiden ihmisten joukossa.

9

1360

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Orpon rillien alareunat on melkeen nenän alapuolella.

    • Anonyymi00004

      Vaihda Petteri optikkoliikettä

    • Anonyymi00006

      Ylisuuret silmälasit ovat nyt muotia

    • Anonyymi00007

      Pikku patruuna!

    • Anonyymi00008

      Sitten vielä se tiukku ja lyhyt pekko-puku.

    • Anonyymi00009

      isolla miehellä pitää olla iisot lasit, mutta kun petteri-parka ei oo hoksannut että iisot lasit tekee pitäjästään vain yhä pienemmmän näköisen.

    • Anonyymi00010

      Tytillä on taasen niin iso suu että greippi menee heittämällä kitaan.

      • Anonyymi00011

        Harri Potter pääministerinä..heh heh..


    • Anonyymi00013

      Ei jatkoon! Samoin kuin muutkin. Toivottavasti kun aika on. Silkkaa köyhän rahastusta mitä kokkarit haluaa?? Omaan taskuun vaan kaikki. Kyllä tyhmät maksaa kaiken huuhaan??

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      372
      1192
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      768
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      706
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      622
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      605
    6. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      20
      540
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    8. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      325
      521
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      83
      498
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe