Tiesitkö, että kansainväliset suuryritykset ovat poliittisessa hierarkiassa kansallisen poliittisen johdon YLÄPUOLELLA? Molemmilla toisen kierroksen ehdokkailla on hyvin vahva yhteys WEF-vaikuttamiseen. Kun asetelma on tämä, niin on aivan selvää että Suomen tulevaan presidenttiin voidaan vaikuttaa vahvalla painostamisella. Pahimmasta päästä olisi se, että hänellä olisi tietoisuus itseään koskevista aikaisemmista poliittisista virkanimityksistä ja että hän olisi jäänyt jotakin "velkaa" kansainvälisille vihollisille.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Maailman_talousfoorumi
https://www.bitchute.com/video/nmixsuMWw9tV/
WEF-kehitys ei ole tervettä tavallisen kansalaisen näkökulmasta
19
442
Vastaukset
- Anonyymi
Miten voi olla niin paskat ehdokkaat? Toinen haisee paskalle ja toinen ..
- Anonyymi
Yllättävää miten vähän kansan keskuudessa asiasta tiedetään. Monikin kailottaa kovaäänisesti poliittisia mielipiteitään, mutta kun mainitaan WEF, niin tyyppi hämmentyy ja kysyy, että mikä?
Tämä on tietenkin agendan mukaista ja toimii suunnitelman mukaan.- Anonyymi
kaikki menee jo tehtyjen suunnitelmien mukaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kaikki menee jo tehtyjen suunnitelmien mukaan.
nämä suuryritykset koittavat saada 100% markkinaosuuden ja tuhota pienet ja keskisuuret yritykset. Siten saavat täyden vallan meistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
nämä suuryritykset koittavat saada 100% markkinaosuuden ja tuhota pienet ja keskisuuret yritykset. Siten saavat täyden vallan meistä
ikävä tosiasia
- Anonyymi00018
Anonyymi kirjoitti:
nämä suuryritykset koittavat saada 100% markkinaosuuden ja tuhota pienet ja keskisuuret yritykset. Siten saavat täyden vallan meistä
hyi helewetti
- Anonyymi
S.T.U.B.B.in OPPI-ISÄ K.L.A.U.S S.C.H.W.A.B.: Olet osa 4. teollista vallankumousta, kun otat geeniterapiap11k1n (koronap11kk1)
S.T.U.B.B.in AATEVELI Y.V.A.L. H.A.R.A.R.I.: Ihmiset ovat nyt hakkeroitavia eläimiä (IoB=Internet of Bodies), Emme tarvitse kaikkia maailman ihmisiä. Voimme hallita heitä lääkkeillä ja videopeleillä.
S.T.U.B.B.in AATESISAR S.A.N.N.A M.A.R.I.N.: Ottakaa nyt se p11kk1.
"Jos teemme oikein hyvää työtä rokotteiden kanssa, voimme vähentää ihmisten määrää 10-15%".
Bill Gates julkaisi juuri matemaattisen kaavan, joka ratkaisee ilmastonmuutoksen.
Hän täsmentää viestiään keksimällään yksinkertaisella matemaattisella yhtälöllä, joka korostaa tarvetta sille, mitä hän kutsuu "energiaihmeeksi".
P x S x E x C = CO2 (hiilidioksidin tuotanto).
Yhtälössä P = populaatio; S = ihmisten käyttämät palvelut; E = näiden palvelujen tuottamiseen tarvittava energia; ja C on sama kuin tämän energian tuottama hiilidioksidi. "
Bill Gates: Meidän täytyy saada P arvo lähelle nollaa! (Yleisö remahtaa nauramaan)
Myös eläkevarat on sijoitettu rikollisen korruptioeliitin yhtiöihin, eikä sieltä haluta maksaa osinkoja turhille syömäreille.
N.W.O W.H.O W.E.F AGENDA ON: Raada koko työurasi aamusta iltaan ahkerasti, ja kuole eläkeiän kynnyksellä.
Euroopassa ja koko Läntisessä maailmassa tarvitaan Suuri Nollaus (G.R.E.A.T. R.E.S.E.T) jolla nollataan pois turhat hapenkuluttajat, aivan kuten näiden natsien edeltäjätkin ja esi-isät tekivät 1939-1945
Tämä on Euroopan nuorennusleikkaus, tarkoitus tehdä Euroopasta dynaamisempi kilpailija Aasialle, jossa väestön keski-ikä on huomattavasti nuorempaa.
Henry KiSSinger: Vanhukset ovat turhia ruokailijoita. - Anonyymi
Rikkaat ei tykkää köyhistä
- Anonyymi
Sitä ihmettelen, että miksi vihervasemmistolaiset avoimesti kannattavat tuota hyvinvointivaltion järjestelmällistä alasajoa?
Termi "hyödyllinen idiootti" saa tuossa yhteydessä uuden syvemmän merkityksen.
- Anonyymi
juuri näin
- Anonyymi
sairasta. todella pelottavaa. mutta valmistautukaa näihin jotenkin
- Anonyymi
ap oikeassa
- Anonyymi
totta lienee joka sana tuossa . ikävä asia
- Anonyymi00017
näin o
- Anonyymi00019
WEF ei kuulu millään muotoa kouluihimme sekoittamaan lasten ja nuorison arvomaailmaa. Antakaa perheiden antaa haluamansa arvokasvatus. tuo on pakkosyöttöä joka on törkeää. Tuollaiset tahot tulee yksinkertaisesti ajaa kouluista pois. meidän lapset jää kotiopetukseen aina kun saamme vihiä noista pyöveleistä. wef yrittää ujuttaa sanomaansa muuten SETA järjestönkin kautta.
monet eivät tämä näytä ymmärtävän... - Anonyymi00020
wef rotat
- Anonyymi00021
kovia asioita edessäpäin
- Anonyymi00022
näiin on
- Anonyymi00023
olette ap oikeassa
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5252514Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512207Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032158Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle101463Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491343- 971318
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621131Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise911096Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035