Mitä hyvää kokoomus 9n koskaan saanut aikaiseksi

Mainitkaa edes yksi asia

Kiitos
8193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaksoiskansalaiset palautetaan takaisin kotimaahansa Neuvostoliittoon. Siellä heidän on hyvä olla.

Äänestä

Kokoomus lupaa

Kokoomuskessa lehmätkin letää

Yriyystuki maistuu
Ek ohjaa

Äänestä

Miksi yrittäjät ei meneet töihin Koronannaikana vaan piti elättää heidät ulkmaan velalla

Jota urpo vaati joka viikko lisää olessaan hallitusksessa itsekkin

Siksi juuri Suomi velkaantui kun velka turbo urpo sitä vaati

Velka ottiin yrittäjille sosiaalietuutetna kun eivät meneet töihin Koronan aikana

Ja kaikki urpon vaatimuksesta.

Onpa sulla paha dementia jao

Äänestä
  • Sitä on ravintolassakin vähän turha kokkailla, jos ei tule asiakkaita.

    Turhahan sinun on tuohon koronaan kauhiasti nyt vedota.... Korona jatkuu edelleen ja joulukuussa 2023 oli tartunnat huippulukemissa. Sotakin jatkuu ja Suomi tukee Ukrainaa nyt enemmän kuin SS hallitus, siis jos ei lasketa PM lupaamia hornetteja.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Sitä on ravintolassakin vähän turha kokkailla, jos ei tule asiakkaita.

    Turhahan sinun on tuohon koronaan kauhiasti nyt vedota.... Korona jatkuu edelleen ja joulukuussa 2023 oli tartunnat huippulukemissa. Sotakin jatkuu ja Suomi tukee Ukrainaa nyt enemmän kuin SS hallitus, siis jos ei lasketa PM lupaamia hornetteja.

    Oilisko boinut kokki menä ja omistaja vaikka töihin siiboomaan kuulemma pääsee aina ei meneet töihin
    Ämeniböt uepon kanssa keejäämään ja kasvattamaanbaltion belkaa
    Änyt olaan kusessa kun piti elättää sosupimmit

    Nyt haukaatan kättä joka sosupimiyeittäjöt elätti liiasta velan otosta

    Töihin pääsee kuulemma ian ja töitä kin on aina se on kuulemma rajtiaisu kaikeen
    satusetä satonen

    Äänestä

Lisännyt ostovoimaasi, siis JOS olet töissä, ekaa kertaa sitten 2019
Pienentänyt Suomen inflaation EU:n 1 sijalta nyt viimeiseksi eli nyt pienin inflaatio...

Piti Sinulta vastaavasti kysyä, mitä hyvää äärivasurit sai aikaan hallituskaudellaan 2019-2023, mutta se olisi ollut tuhmaa Sinua kohtaan sillä he eivät saaneet kuin sutta ja segundaa sekä ajettua alas hyvinvointivaltion nimeltä Suomi.

Äänestä

Pitivät urittäjät hengissä kun ne ei meenete töihin
Otettiin velkaa noislle lusmuille ja elätettiin ne ilmaiakei kun yrittäjät ei meett siiboomaan

Lisäksi pidettii suomi kunnossa koronan aikaan

Äänestä

Häkkäsen työryhmä valmistellee jo asiaa , mutta vastausta joudumme odottamaan ensi vuoteen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mainitkaa edes yksi asia

Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu