https://www.is.fi/politiikka/art-2000010203619.html.
Asiantuntija siis tyrmäsi täysin tuon tutkimuksen
Voisitko satusetä-satonen seuraavaksi kysyä palkansaajilta että nousisiko työn tuottavuus jos palkkoja nostettaisiin 30%. Jos saat vastukseksi palkansaajilta että nousisi niin laitetaan tuo 30% palkankorotus sitten lakiin, jooko.
On sulla melkoista faktaa lainsäädännön pohjana. Miten voit olla tuossa ministerin virassa???
Voi helvetti. Satonen tekee lakiesityksiä Suomen Yrittäjien kyselytutkimuksen pohjalta
14
169
Vastaukset
- Anonyymi
No eihän Satosella ole muita ystäviä !
- Anonyymi
Ainoat tahot jotka oikeasti tietää suomen työtilanteen on yritykset. Punapaviaanit ei tiedä mitään eikä vastaa mistään. AY nuijat vasta tyhmiä onkin. SDP tasoa.
- Anonyymi
Äärifasistisen pörssirikollishallituksen "logiikka" on, että ovat saaneet Suomessa, laittoman ex-ex-äärioikeistohallituksen ja sen lainvastaisesti tekemän, AutokratiaUsan hyökkäysliittoon pakottamisen ja pörssirikollisten hävittäjä-ym sotakeinottelun nettomaksattamisen kansalla, ilman kansalta lupaa kysymättä, että samalla laittomuuksien linjalla, voisi viedä muitakin, äärifasisti-pörssirikollisten rötöksiä lävitse, ei se niin mene.
https://www.tamperelainen.fi/paikalliset/6528971
Määritellään esim. "osaajat", pitää olla aito verojenmaksu Suomeen, tarkoitus työllistyä aidosti, veronsa Suomeen maksavaan yritykseen, joka kantaisi aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuita.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18167858/suomen-kansan-enemmistolta-ei-kysytty-hyokkaysliittoon-pakottamisesta
Joko nyt pörssirikollishallitusta vastustavat hoksaavat, ettei voi hyväksyä mitään laittomuuksia, perustuslain ym Suomen lakien, demokratian, kansalaisoikeuksien, oikeusvaltio-periaatteen ym vastaisuuksia, jos aikoo pitää kansalaisilla mitään oikeuksia, aitoa demokratiaa ja oikeusvaltiota Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi - Anonyymi
Juu, ja Suomessa on ihan joka sortin asiantuntijoita, että media saa haluamansa tulkinnan. Eihän nuo professoritkaan ole aina samaa mieltä ja muut akateemiset. Kaikkea ei ole pakko uskoa, kun niillä kaikilla sanomisilla on oma tarkoituksensa eikä siis ole faktaa.
- Anonyymi
Uskomatonta valtion kusetusta
- Anonyymi
Satonen:
" Silti tulokset tarkoittavat mielestäni sitä, että muutoksella tulee olemaan positiivisia työllisyysvaikutuksia."
MIELESTÄNI?!?!? ENTÄ MUIDEN MIELESTÄ?!?!? ONKO TÄMÄ MIELIPIDEKYSYMYS????? TEHDÄÄNKÖ SUOMESSA LAIT MIELIPITEIDEN JA LUULOJEN POHJALTA????- Anonyymi
Satonen lobbaa pientä pk-yrittäjien joukkoa (kysymyksiin vastanneet), joten hän ei tarkastele asioita kokonaisvaltaisesti työnhakijoiden, työntekijöiden ja työnantajien näkökulmista kuten ammattiliitot.
- Anonyymi
Onhan se todennäköistä että seuraava hallitus kumoaa nämä kaikki lait jotka satonen onnistuu runttaamaan lävitse aiheuttaen valtiolle ja firmoille kymmenien miljardien eurojen tappiot. Kai seuraava hallitus voi myös asettaa satosen valtakunnanoikeuteen aiheuttamistaan vahingoista.
Näitä lakejahan vastustaa nyt jo lähes 65% suomalaisista tutkimuksen mukaan. Joten on hyvin todennäköistä ettei Kok ole seuraavassa hallituksessa. - Anonyymi
Luottakaa Artoon! Arto hoitaa homman!
- Anonyymi
Laatta lentää. Verotukseen veropakoloiset.
- Anonyymi
Muutes, joko PK-yritysten vuosikymmenten ongelma, valtiohallinnon verotus ja uusi konkurssilaki on selvitetty?
Kysyn vaan, kun EK:n ainoa ongelma tuntuu olevan työväestön liian hyvät edut ja AY-liikkeiden työväestön etujen suojelu. - Anonyymi
Päätöksiä tehdään omaksuttujen asioitten pohjalta.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001123/miksi-supon-pelttaria-ei-ole-erotettu-porssirikollisuuden-suojelemisen-takia-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18251440/ennenkin-on-suomessa-porssirikollis-aarifasistien-hallituksia-erotettu
Kaikki lakien ja kansalaisoikeuksien vastaisuudet, oikeusvaltio-periaatteen rikkomiset, alkaen laittomista ex-ex-äärioikeistohallituksista, lainvastaisesti AutokratiaUsan hyökkäysliittoon pakottamisista, neonazeilevaan äärifasistiseen pörssirikollishallitukseen - Kansainvälisen korkeimman oikeuden tutkintoihin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14210781
- 525160
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452363- 292073
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131661Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411492Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291184Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351146Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92905TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317862