Persut hoi! Kotiapulaiseksi voi opiskella vuodessa

Anonyymi-ap

Ei ole pakko jäädä kotiin sohvalle makaamaan. Kyllä töitä tekijöille riittää!

"Kansanopistosta valmistuneille kotiapulaiselle löytyy heti hyvä paikka ja kaikki saavat vähintään minimipalkan, 650 euroa kuukaudessa.

Kurssin ohjelma on kova. Kotiapulaiseksi ei olla valmiita pelkällä puuronkeittotaidolla ja essuun pukeutumisella. 900 tunnin aikana opitaan ammatti, 600 tuntia on teoriaa ja 300 tuntia käytännön työtä.

Sisäoppilaitoksena toimivassa kansanopistossa kotiapulaisen ammattiin valmistuva maksaa koulutuksestaan 1 500 euroa. Siihen sisältyvät opetus sekä asunto ja ruoka kouluaikana."

3

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saako kursille osalistua vasemmistolainen vai hyväksytäänkö ainoastaan, hoi persut?

      • Anonyymi

        Kommunistit eivät sovellu työelämään.


    • Anonyymi

      Kursille ei nyt osallistuta koska ollaan lakossa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6755
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6618
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      144
      5404
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4433
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4069
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3600
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3138
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      28
      3063
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      69
      2720
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      36
      2223
    Aihe