Hyviä uutisia

Jeesus pisti tekstarin, että saapuu torstaina 8.2. maan päälle Kärsämäen palokunnantalolle. Puhujina tilaisuudessa ylikierrosvalvojia, ansioituneita voideltuja jne. . jt naiset jakavat koko päivän vartsikoita, hernevelliä ja näkyleipiä. Mukana yllätysilmestymisiä, sillä jeesus vihjaisi, että russell ja ruttenvoorti saattaisivat ilmestyä palokunnatalon ulkohuussiin klo 19.14. Ei muuta kun paremmat maailmanloppuRaappahousut pykälään, ja paikalle. Pääsymaksu 30 hopeatetradrakmaa.
8429
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onpas hieno utinen, Varmasti tullaan koko perhe. Saahan siellä viinaa ja naia , niinkuin muissakin Jehovan juhlissa?

Äänestä

Myä ainki tullaan jos Jeesus nähhää ja viinaa ja naia saa kunnolla.

Äänestä

Hei sinä punamekkoinen kaunokainen joka olit näissä juhlissa, istuimme yhdessä paratiisipuussa, jäit mieleeni ottaisitko yhteyttä.

Äänestä

Jos JT sisaret jakavat pillua kiinnostuneille niin voisin tulla.

Äänestä

Ei jehovat tunnusta Jesus Kristusta,he ovat amerikan lahkoja,kuin Juutalaiset ja heidän perintö.
He karttavat Kristinuskon Kristusta !
Amerikan lahkoissa on paljon outoa:)

Äänestä

Sain itsekin tekstarin! Ilmeiesti jessuli ei ollut tyytyväinen kumpaankaan pressa ehdokkaaseeen ja ilmoitti, että tänään klo 22 hän ratsastaa aasilla Espan halki kauppatorille ja aloittaa hommat tasavallan presidenttinä.

Demoratia kuuseen ja suolikaasua kansalle. Kaikki torille! Tarjolla myös possun perssiistä valmistettua hodaria. ja sipulia.

1Äänestä
  • Aloittaja

    Vihdoinkin kaapu-ukkeli saapuu. Kenties astraali-aasilla ratsastaen. Onhan persidentin homma vähän arvonalennus jumalan pojasta ja messiaasta. Mutta omnipotentista jessulista Suomen persidenttinä on kyllä hyötyä maan päällä enemmän kuin taivaassa, koska näkee mm. piippalakkien juonet etukäteen. Ja kenties sääennustuksetkin tarkentuvat.

    1Äänestä

JT mars, mars, sekopäät!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kookoo5 kirjoitti:

Jeesus pisti tekstarin, että saapuu torstaina 8.2. maan päälle Kärsämäen palokunnantalolle. Puhujina tilaisuudessa ylikierrosvalvojia, ansioituneita voideltuja jne. . jt naiset jakavat koko päivän vartsikoita, hernevelliä ja näkyleipiä. Mukana yllätysilmestymisiä, sillä jeesus vihjaisi, että russell ja ruttenvoorti saattaisivat ilmestyä palokunnatalon ulkohuussiin klo 19.14. Ei muuta kun paremmat maailmanloppuRaappahousut pykälään, ja paikalle. Pääsymaksu 30 hopeatetradrakmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu