En aio äänestää Stupia enkä Haavistoa, jää muuten paha mieli jos pettää itseään .
Vastaukset 13
- Anonyymi
No itseäsihän juuri petät, koska joku muu äänestää vaikka et itse äänestä.
- Anonyymi
Miksi pitäisi äänestää jos ei kumpikaan ehdokas ole sen arvoinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi pitäisi äänestää jos ei kumpikaan ehdokas ole sen arvoinen.
Toinen on kakaramainen lupaan tyyppi ja toisen puolison takia moni jättää kesken leikin . Siksi annan olla äänestämättä koska muut tekee valinnan vaikka tuskin äänestivät ykkös kierroksella näitä kumpaakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi pitäisi äänestää jos ei kumpikaan ehdokas ole sen arvoinen.
Juuri noin, en äänestänyt ensimmäiselläkään kierroksella kun uskottava ehdokas puuttui.
- Anonyymi
Älä höpötä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä höpötä
Kaikkien oma asia äänestääkö vai ei äänestä jos ehdokkaat ei miellytä niin paras jättää äänestäminen epävarmoille takinkääntäjille joille sana puolueuskollisuus on vieras käsite.
- Anonyymi
Me emme halua kokoomuspresidenttiehdokas Aleksander Stubbia. Emme halua puolustusministeri militaristi Antti Häkkäsen puheita jäljittelevää nationalistia, joka veisi Suomen nuoret sotaan. Suomalaiset nuoret ja keski-ikäiset haluavat käydä töissä ja opiskella, vaikka persukokoomushallitus heikentää koko ajan suomalaisen palkansaajan etuja. Me emme halua kokoomuksen värisuoraa, emme ydinaseita Suomeen emmekä huonoja välejä naapurimaan kanssa. Aleksander Stubb voi mennä aivan vapaasti takaisin Euroopan investointipankkiin Italian Aurinkoon. Suomi tarvitsee rauhaa, turvallisuutta ja sopuisuutta naapurimaiden kesken, siksi valinta on pätevä, hienokäytöksinen rauhaa rakastava Pekka Haavisto. Numero 10.
- Anonyymi
Onneksi voin äänestää edelleen 5 ja haistattaa valtiolle.
- Anonyymi
Nyt löytyi peruspersullekin hyvä syy äänestää Haavistoa
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/4be700cb-31be-47c6-ab43-5e89e0ee8c08
"Haavisto on tunnustautunut autoharrastajaksi. Hänen tallissaan on nimittäin harrasteautona upea vuoden 1970 Volkswagen Kupla 1300 Cabriolet."- Anonyymi
Stubbilla ei käsitystä edes klapien hinnasta..
- Anonyymi
Niin olis mutta kun ei äänestetä h.nttiä pressaksi ja se on ehdoton päätös.
- Anonyymi
Jollekin riittää syyksi äänestää Haavistoa se, että Haavistolla on kaksi polttomoottoriautoa ja Stubbilla ei yhtään. Vaimollaan sähköauto. Esson baarissa käyvät äänestävät Haavistoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jollekin riittää syyksi äänestää Haavistoa se, että Haavistolla on kaksi polttomoottoriautoa ja Stubbilla ei yhtään. Vaimollaan sähköauto. Esson baarissa käyvät äänestävät Haavistoa.
Vesilahdessakin on monta "esson baaria"
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3571447Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan79997Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.85908Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61833Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49728- 121705
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38692- 49658
- 50616
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K10578- 30567
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
- 32531
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48525En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33518Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 41492
- 80470
- 48459