1992 Ukrainan väkiluku oli 52 miljoonaa maan itsenäistyessä. Nyt Ukrainassa asuu ehkä 25-27 miljoonaa ihmistä ja maastamuutto on valtavaa. Mikähän lienee tilanne parin vuoden kuluttua jos ja kun Venäjä valloittaa Harkovan alueen.
Ukrainan kansa
Anonyymi-ap
10171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vähiin käy väki kunnes loppuu. Nato han taistelee siellä viimeiseen ukrainalaiseen.
Parin vuoden päästä venäjän federaatiota ei edes ole ja itsenäinen Ukraina elää nousukautta 😉👍Euroopassa on rauha Putinnatseja metsästetään ja sotarikosoikeudenkäynnit ovat alkaneet.
Hei ! Unelmoitko vai onko hallusinaatioita ?
Venäläinen miljoonalukuinen älymystö palaa huomattavasti pienentyneeseen venäjään ja köyhä mutta rauhaisa arki alkaa Alla Pugatsova ja muut pop sekä kulttuuri ihmiset palaavat ja tuovat vanhasta venäjästä takaisin sen mitä siitä on jäljellä Putinin puhdistuksien jälkeen .
Elämä on köyhää valtavat sota ja muut korvaukset painavat päälle mutta ihmisille palaa oikeudet vapaaseen elämään Putin diktatuuri on kaatunut.
Siis hallusinaatioita !
Ja sitten heräsit.
Kaveri ei usko että venäläiset kulttuuri-ihmiset palaavat enään koskaan venäjälle Alla Pugatsovan johdolla vaan pop tähtien ja kulttuuri-ihmisten paikan on vienyt Putleri ja propagandakoneisto
Kuka vesipään vallan alle haluaisi?
Eu kukaan halua Putinin terroridiktatuurin vallan alle,korkeintaan joku heikkoälyinen joka ei itse osaa ajatella.
32000 ukrainalaista muuttaa maasta pois keskimäärin kuukaudessa.