Vakuuttavasti asialinjalla pysyvä, osaamiseen perustuva ehdokas Haavisto, tekee paremman vaalityönkin, eikä haahuile jossain pinnallisissa, täysin epäolennaisissa huuhaa-teemoissa, kuten rahantärvääminen pörssirikollisten "linnanjuhliin", homoseksuaalisuuden peittely-yrityksiin biseksuaalisuuden taakse piiloutumalla, ym jonninjoutavaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18251221/haavisto-estaa-aarifasistibrittien-sodanlietsojat-ydinaseineen
Haaviston asialinja ja osaaminen, ratkaisevat presidentinvaalit
19
1360
Vastaukset 19
- Anonyymi
Mitä enemmän pörssirikollis-äärifasistit korostavat, täysin epärelevantteja seksuaalisen suuntaumisen asioita, vieläpä kun molemmat ehdokkaat ovat homoja, biseksuaali on täysillä homo, kun on miehen kanssa, eli vedotaan titetämättömyyteen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18255195/fiksut-valttelevat-nygardniinistosipilaoligarkkien-ehdokasta- Anonyymi
Haavisto on ainoa järkevä ehdokas tässä vaiheessa... mutta miten kokoomus-pankkivalta-EU-eliittien media-aivopesulla kansa taas ohjaillaan?
vale-gallupeilla, vale-tuloksilla Valesanteria valtaan?
Muista ÄÄNESTÄÄ Kymppi 10- SUOMALAINEN Haavisto !!
- Anonyymi
Jos EK-Yle veroparatiisigalluppeja on uskominen, paljon lisää ääniä Haavistolle tarvitaan kiireesti, muistakaa nuoret, nyt on myös teidän ihmisoikeuksistanne kyse.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18254100/pekka-haaviston-aanestaminen-on-henkivakuutus-suomen-kansalle-ja-valtiolle - Anonyymi
Haaviston nimi kuuluisi mainita ensin uutisissa, mutta ek-medioissa ei tätä sääntöä tunneta.
- Anonyymi
Kokoomusmafiat omistaa mediat ja aivopesee kansaa...
- Anonyymi
Haavisto on rehellisempi, ei koeta vaaleissa naamioitua "tavikseksi", kuten ydinaseita Suomeen rahtaavien, kansainvälisten pörssirikollisten äärifasistien ehdokas.
Äänestin jo Haavistoa Suomen sinisissään presidentiksi. - Anonyymi
Stubbi jäi kiinni valheista kesken kampanjan. Ja sen takia Pekkaa äänestän.
- Anonyymi
No Stubb on kuin Marin, semmonen pintaliitäjä
- Anonyymi
Vielä pahemman kerran, kun ÄärifasistiBritannian sodanlietsojien, pörssirikollishovien ydinaseita tuomassa Suomeen ym kansainvälistä isointa talousrikollisuutta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18264137/pekka-haavisto-presidentiksi-yli-puoluerajojen
Haavisto on suomalainen ehdokas. - Anonyymi
Kohtahan se nähdään, pystyykö tavallinen kansa Suomessa, valitsemaan itselleen vähemmän vahingollisen ehdokkaan ja estämään sodanlietsonnan ja ydinaseet.
- Anonyymi
Paasikiven-Pekan linja pitää.
Siispä numero 10 !
- Anonyymi
homot ajoi bussilla seinäänkin, että semmoista vakuuttavaa, lapsikuorosta avustaja poikasen poimii jota kyntää ruskeaan.. huh..
- Anonyymi
https://www.aljazeera.com/news/2023/12/12/elephant-in-the-room-the-us-militarys-devastating-carbon-footprint
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18249955/biseksuaali-on-ihan-yhta-homo-kuin-pelkastaan-miesten-kanssa-sillai-oleva-
Nämä eivät ole puoluevaalit, eivätkä kysely kenenkään yksityiselämästä, vaikka ek-pörssirikollismedioitten bluffi antaa ymmärtää. Nämä ovat presidentin valintaa Suomelle.
- Anonyymi
HOMO PEKKAKO SAA KEHUJA MUKA OSAAMISELLAAN.....HAA.....HAAA...
EIHÄN ENSINNÄKÄÄN PEKASSA OLE EDES PRESIDENTIN MUOTOKUVAAKAAN.
ÄLYKKYYTTÄ EI NIMEKSIKÄÄN. ROBOTTI. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18255766/kaksi-homoa-ehdokkaana-yksi-ihmisoikeuksien-puolustaja-haavisto-
Haavisto Pekka Suomi, ansaitsee presidentin viran. - Anonyymi
Haavisto on kansan mies 💪🏻 tolkun ukko
- Anonyymi
Näin on näreet ja puoli latvaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18255195/fiksut-valttelevat-nygardniinistosipilaoligarkkien-ehdokasta
- Anonyymi
Vihreästä ylioppilaasta ei ole tämän maan johtoon. Talossa pitää olla isäntä ja emäntä kuten Väyrynen osuvasti kertoi.
- Anonyymi
Menneisyyteen jämähtäneet pörssirikollis-äärifasistit, tarvitsevat Haaviston kaltaista kaitsijaa presidentiksi, siksi äänestimme jo Haavistoa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18264416/kaikki-vaalit-pitaisi-olla-arkipaivina-etta-kansa-muistaisi-todellisuuden
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18251283/haavistolle-aania-ellette-halua-metsanomistajat-luovuttaa-metsia-aarioikeistobriteille#comment-126030775
Mitään "vahvoja johtajia", ei äänestetä enää, kuin diktatuureissa ja tyrannioissa, verokeitaiden banaanivaltioissa ja kehitysmaissa. Suomi ei toivottavasti kuulu niihin. Haaviston vahvuus on kansan ymmärtämisessä ja vahvassa kansainvälisessä osaamisessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18264627/kohta-ratkeaa-voittaako-kansanvalta-haaviston-valinnalla
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251868- 126851
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90555- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko62495Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267480Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463- 9456
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31435Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9429- 58422
- 41416
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51415Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6395