Orpo sai niukan vaalivoiton, ei tosin äänimäärissä, lupaamalla typeryksille veronalennuksia. Nyt hän kertoo verojen nousevan.
Kokoomuksen ja persujen äänestäjät, miten se niin kuin meni omasta mielestä?
Meistä muista kun näyttää, että maahan saatiin tyhmin hallitus ehkä koskaan.
Kokoomuksen ja persujen äänestäjät, miten se niin kuin meni omasta mielestä?
Meistä muista kun näyttää, että maahan saatiin tyhmin hallitus ehkä koskaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Niin, mikäs se viihdeohjelma oli, missä ne naiset hokivat: "rinnat pienenee ja suurenee jne..":D
Sanna neuvoi ottamaan pikavippiä, joten mistä sitä saa ?
Olet täysi junttipelle. Olisitko halunnut koronan aikana yritysten konkurssin ja massatyöttömyyden.
Voi hel.. Te juntit olette idareita siellä tuetussa junttitraktorin tallissanne.
Luputa räpätintäsi tunarilössin hyyppä. Tunaroitte kaiken just kuin maskikaupatkin ja caruna kaupatkin. Kun tuli tieto, että uusi ruttoaalto on tulossa, silloin avasitte rajat levälleen, ja kaikkea muuta yhtä viisasta, kuten puljasitte jonnekkin Kirkisiaan vuosittain 150 000 euroa muka tupakin polton lopettamiseen.
Voiko mistään muualta löytyä noin ääliömäisen typeriä idiootteja.
Ja kukas tää toinen politiikan ilopilleri oli jonka mielestä paras lääke pilviin karanneiden sähkön hintojen suhteen on MENNÄ SOSSUUN! :) :D
Just tossa eilen oli uutinen et pääosin koronatuet oli täysin turhia. Lukisit muutakin kun Nakke Nakuttajaa niin ei tarytis kaikenaikaa ulista!?
Häviötä tekeviä yrityksiä koronatuet ei onnistunu nostamaan voitollisiksi. Ja voittoa tekevät terveet yritykset olis pysyny voitollisena myös ilman koronatukia.
Ainoa hyöty mitä noista kymmenien miljardien koronatukilainoista oli, oli se et niillä oli häviävän pieni työllisyyttä lisäävä vaikutus.
Tytöt "osaa"!
Petteri Orpo ilmoitti juuri että verotus nousee keväällä.
Niin se nous myös joka vuosi koko Marinin hallituskauden aikanakin.
Sano SDP, kun haluat maksaa lisää veroja! :)
Nousee pienituloisilla ja laskee rikkailla, kookomuksen eli elinkeinoelämän keskusliiton EK:n saneleman hallitusohjelman mukaisesti.
Linkki tietoon, muuten mutua.
Joo, olis hyvä saada tietää, missä tiedotettu verojen noususta. Minulla laski verotus vuoden alussa ja nyt jäi käteen kolmekymppiä enempi, kuin aiemmin. Se on iso summa pienituloiselle! Ikävää, jos verotus taas keväämmällä palaa korkeammaksi!
Minun puolikkaan eläkkeeni verotus nousi. Ei seuraa eläke hintakehitystä ei. Aina vain Urpon takia on oltava leipäjonossa.
Kaikki leipäjonot ovat Ahon ja kokkarihallitusten syytä.
Verot nousee 100 prosenttiin
Take THAT Putin
Tekö vihervassut tiesitte, mihin paskaan ja kuvotuksen ripuliin sotkitte Suomen talouden, kun tiesitte, että uusi hallitus joutuu jopa nostamaan veroja.
Nousee, ja laskee.
Voittajapuolueita äänestäneiden verot laskee, ja luuseripuolueita äänestäneiden verot nousee ja työehdot huononee.
Niin se maailma makaa, pilttiseni, että voittajat kirjoittaa säännöt!
Verojen kiristys maailman tiukimmin verottavassa valtiossa ei kyllä ole vetovoimatekijä ulkomaisille osaajille.
Kuvitelkaa nyt jos olisitte huippuluokan ohjemoitsija niin lähtisitkö kylmään sohjopaskaan jossa vielä verotetaan hullun lailla ja asunnot järjettömän kallita ja verotuksellisesti autotkin maailman kalleimipa ostaa ja ajaa.
Ei tänne saada muuta osaajia kuin raiskaustaitoisia sosiaalipuolen elättejä.