En ole huono ihminen vaikka en äänestä homoa.
Syyllistetäänkö minua kuitenkin, siltä vähän tuntuu?
En äänestä homoa koska mielestäni tuosta toisesta tulee parempi pressa.
Sen pitäisi riittää paitsi minulle niin myös kaikille muille,
Selittelemättä.
Onkohan homo huutelu sen homon vaalitaktiikkaa?
Syyllistetäänkö minua kuitenkin, siltä vähän tuntuu?
En äänestä homoa koska mielestäni tuosta toisesta tulee parempi pressa.
Sen pitäisi riittää paitsi minulle niin myös kaikille muille,
Selittelemättä.
Onkohan homo huutelu sen homon vaalitaktiikkaa?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Suomen kansan äänioikeutettujen enemmistö on samaa mieltä kanssasi.
Aloittajalle, jokaisella äänestäjällä on oikeus päättää ketä äänestää. Emme ole Venäjällä jossa vain yhtä saa äänestää. Haavistolla on ollut mahdollisuus tulla valituksi presidentiksi jo kahdesti. Ellei nyt tule valituksi uskoisin hänen olevan kestoehdokkaana jatkossakin mutta olkoon.
Minkähän takia siis varsinkin demarit ei käyttänyt oikeuttaan äänestää OMAA ehdokastaan!? :)
Säälipisteitä ei homokortilla tipu! Sorry. Jokaisella saa olla oma vakaumuksensa, mielipiteensä(joka on aina oikea). Sitä ei yleinen mielipide muuta.
Mikä sinun älykkyysosamääräsi on? Lähetelee kengännumeroasi mutta ei saavuta?
Vain pöljä tottero kehuu ÄÖotaan. Raamattu sanoo, että "sinun tultava pöljäksi, että viisastuisit".
Liittyy mihin asiaan miten?
Siihenkö, että piltiltä hajos hiekkakakku hiekkiksellä, ja nyt kiukuttaa? 🍼
Ja maailmankuulu filosofi Forrest Gump sanoi: "Stupid is as stupid does"! Jonka tää älykkyysosajäämä idiootti mainiosti juuri todisti.
Mitä se kenenkään homous tähän kuuluu, jos äänestät kerran sillä perusteella, että Stubb on mielestäsi presidentin tehtävässä parempi? Miksi sinä alat selittelemään tässä, kun kukaan ei ole sinulta kysynyt, jos tuntuu, että ei pitäisi joutua selittelemään?
Sulta puuttuu järki, kun kannatat hoomottajia.
Syyllistetään.
Ja syyllistettäis vaikket kävis edes äänestämässä.
Koska riemuidiootti haittavasemmistolla ei enää yänä päivänä muuta agendaa olekaan kuin ihmisten syyllustäminen syystä jos toisestakin. Ja monasti jopa täysin ilman syytä, tai sit heidän itsensä valheellisesti keksimästään syystä.
Mutta minkäs rottakaan luonteelleen voi?
WEF myyrä se olla pitää, työläisrotille kunnon piiskuri.
Stubb on herkästi masentuva lasileuka, joka ei kestä paineita, eikä varsinkaan arvostelua.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009333334.html
Davosissa maailman talousfoorumissa puhunut pääministeri Sanna Marin (sd.) sai tutulta kollegaltaan yleisökysymyksen. Suomen entinen pääministeri Alexander Stubb (kok.) otti mikrofonin ja kysyi Marinilta hänen puolustusmekanismeistaan
Liittyy mihin asiaan miten!?
Vai yhä siihen samaan, eli lääketukku ei ole saanut vieläkään toimitettua tarvitsemiasi ADHD-lääkkeitä apteekkiisi?
Et tietenkään ole huono ihminen, ellei mielipiteesi perustuu huonoihin motiiveihin (halveksunta, vahingoittaminen jne.).
Todellisuudessa punavihreys on se huono osapuoli, koska. se käyttää homoseksuaalisuutta sinua(kin) vastaan vahvistaakseen omaa asemaansa. Sen aatteen nimissä on luotu ns. väärät mielipiteet (esim. homokriittisyys), joilla kylmästi lokeroidaan viholliseksi koetut aatteet, tavat, ihmiset jne.(kapitalismi, oikeisto, vapaudet, demokratia) ja strategioidaan ja taktikoidaan niitä vastaan, omaksi eduksi.
Punavihreys voi päällepäin näyttää hyvältä ja hyveelliseltä, jonka ns. moraali näyttää aidolta ja hyvältä, mutta nätin pinnan alla sillä on synkät motiivit, kuten vallanhimo. Jopa termi "sosialidemokratia" on harhaanjohtavan nätiksi muotoiltu aate, ja myös absurdi, sillä nätin pinnan alla on motiivit, joissa demokratiaa käytetään vallan tavoitteluun haluna saada sosialismi uuteen nousuun. Tämä yhteiskunta ei ole enää aitojen arvojen ohjaama.
Miten mahtaa Stubbin nuppi kestää tällä kertaa ja kuinka kauan?
Viimeksi kertoi luopuvansa politiikasta kokonaan.
"Minusta tuntui välillä, että päivän politiikan henkilökohtaiset hyökkäykset olivat masentavia ja tuottivat unettomia öitä."
Nobody cares. Älykkäämpänä pitäisit asian omana tietonasi.