Selänne ajattelee kuten 90% hetero miehistä

Woke, Pride ja Cancel porukka, voi voi
36240
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Selänteellä liikaa rahaa ja aikaa, kun joutaa joka kotkotusta kommentoimaan.

Äänestä
  • Eikö Teemulla olekaan lupaa sanoa mielipiteitään? Taitaa olla suvaitsemattomat nyt asialla.

    1Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Eikö Teemulla olekaan lupaa sanoa mielipiteitään? Taitaa olla suvaitsemattomat nyt asialla.

    Ei ole. Ihmisillä on mielipiteet, apinat vain mölyää.

    Äänestä

Teemu on hyvällä asialla

1Äänestä

Nauretaa papalle jo ympäri maailman. Mies on muka kansainvälinen ja noin peräkammaripoika HUOH.

1Äänestä
  • Selänne on nähnyt myös ulkomaantouhuja joten tietää mistä puhuu.

    1Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Selänne on nähnyt myös ulkomaantouhuja joten tietää mistä puhuu.

    Samanlaisia ne kiekkokaukalot on joka paikassa. Sieltä käsin ei maailmasta opita mitään

    Äänestä

  • Tuo naurupropaganda ei enää pure. Huoh!

    Äänestä

Mitähän mieltä Selänne olisi ihailemastaan Stubbista, jos se tietäisi, että Stubb on kertonut olevansa biseksuaali?

Äänestä
  • Stubbilla on ikäisensä puoliso, eikä lapsimorsian.

    1Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Stubbilla on ikäisensä puoliso, eikä lapsimorsian.

    Suurempi ikäero on Niinistöllä ja tämän vaimolla.

    Äänestä

  • Ihmisissä tuntuu olevan montaa puolta. Kuten Stubbissa tämä Pride-ihailu. Mutta seksillähän nykyisin valtaan edetään.

    Muistatteko vielä Me Tammalat tv- sarjaa. Niin viatonta aikaa. Nyt lapset seuraavat Salattuja elämiä ja kiihkeää homoseksiä perheohjelmassa. Niin se maailma muuttuu.

    Äänestä

  • Selännettähän ei häiritse homous, vaan iso ikäero. Hän ei olisi moksiskaan Stubbin biseksuaalisuudesta, kun tällä on ikäisensä kumppani.

    Äänestä

Teemulle peukkuja

1Äänestä

Teemu The Man

1Äänestä

Hyvä ettei homottaminen ole kaikkiin tarttunut .

1Äänestä
  • Persuihin se on tarttunut ainakin, puoluejohto homottaa niin että kakki haisee.

    Äänestä

  • Homovastaisia on suomalaisista vain kolmannes.

    Äänestä

No ei varmasti ajattele, Selänteen kaltaiset menneiden aikojen miehet ovat vähemmistöä.

Äänestä
  • Taitaa tuo "menneiden aikojen mies" olla huomattavasti nuorempi kuin teidän setämies ehdokkaanne.🤣

    1Äänestä

  • Menneiden aikojen miehet ovat Miehiä. Nyky"miehet" heikkoja hihittäjiä tai iniseviä impotentteja. Säälittäviä rääpäleitä koko orkesteri.

    1Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Menneiden aikojen miehet ovat Miehiä. Nyky"miehet" heikkoja hihittäjiä tai iniseviä impotentteja. Säälittäviä rääpäleitä koko orkesteri.

    Menneiden aikojen miehillä ei tee nykymaailmassa yhtään mitään. Kovia uhoamaan mutta todellisuudessa pelkureita

    Äänestä

  • Ajattelevatko suomalaiset lainkaan? Jokseenkin harvinaislaatuinen lahja taitanee nykyisin olla.

    Äänestä

Hui kauheeta.

Äänestä

Selänne voi olla itse homo, pelasi vuosia miesten kanssa kiekkoa on voinut homoilla

Äänestä
  • Mikä muka esti. Ei kun poikittaista mailaa tarjolle....

    Äänestä

Millä tavalla se heteroita haittaa, jos joku toinen on homo ?
Itse olen hetero, mutta ei se ole minulta mitään pois, millainen joku muu on.
Riittää se, kun itse tietää oman olemisensa ja identiteettinsä.

Äänestä

En ole lukenut T. Selänteen ajatuksia, eikä kiinnosta, koska "Serba tekee kaiken". - Mutta Haavistosta: Hän on enkeli, joka on lähetetty tänne levittämään ymmärrystä, rakkautta ja suvaitsevaisuutta. Sen takia hän joutuu kärsimään! Ymmärrän, että hänen ilmeensä ovat olleet välillä vähän ärtyneitä viime aikoina, koska kenelläpä ei olisi olleet tällaisen lian heiton jälkeen. - Jeesus ja kaikki pyhimykset häväistiin ja tapettiin. - Tiedän, että luultavasti Haavisto ei voita, koska teennäisyys ja narsismi voittaa lähes aina tässä maailmassa, ei hyvyyden ja suvaitsevaisuuden aate! En silti usko, että Stubb on läpeensä paha ihminen, hän on vain alempana ihmisen henkisen kehityksen asteikossa.

Äänestä
  • Mitä tämä aika muka henkisyydestä ilmentää. Kristittyjen Jumalaan turvaavia 25 prosenttia jäljellä. Muut uskovat lähinnä itseensä. Katsotaan nyt sitten, kun suomalaisetkin ajetaan vielä ahtaammalle, kuinka murtuvat. Mitä ajatuksia sitten pyrkii mieleen. Radikalisoituuko kirkkommekin, kun joutuu tarpeeksi ahtaalle. Jeesushan edusti melkoisen sanavalmista radikalismia. Ketkä Hänen jäjissään rohkenisivat näyttäytyä. Mielistelijöitä ja oman edun tavoittelijoitahan tämä maa on jo pullollaan.

    Äänestä

Siis mitä ajattelee? Selännehän sanoi tuomitsevansa kovin eri-ikäisten parisuhteet. Ei kai hän homoista mitään sanonut?

Äänestä
  • Selänne ei ole sellaisessa asemassa, että voisi tuomita yhtään ketään.

    Äänestä

Kyllä se juuri noin on.

Äänestä

Selänne ajattelee kuten 90% heteropersuista.
Säälittävää.
Aina kuin Selänne avaa suunsa niin kunnioitus tippuu kolmanneksella. Nyt on jo nollan alapuolella

Äänestä

En todellakaan osaa ajatella yhtä vajokisti kuin selänne, valitan.

Äänestä

Eihän Selänne tuota porukkaa moittinut.
Hän ei vain diggaa suuria ikäeroja parisuhteissa.

Äänestä

Osaako Selänne ajatella!!? Ei kyllä uskoisi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Woke, Pride ja Cancel porukka, voi voi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu