Stubb johtaa 54-46!

Maaseudun Tulevaisuuden teettämässä kyselyssä 54 prosenttia kannatti Alexander Stubbia. Vastaajista 46 prosenttia asettui Pekka Haaviston kannalle.

Aika selvä tilanne!
4142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eli Haaviston voitto alkaa olla varma!
Varsinaisena äänestyspäivänä tykki puhuu! Ja kaikki jotka eivät siedä Stubukkaa, rientävät uurnile - HYVÄ!

Äänestä
  • Pahemmin ei voi erehtyä.
    Mutta homot kyllä pystyvät!

    Äänestä

Voihan emävittu jos vänkyränaama stutteri valitaan pressaksi niin samanlainen paska kuin halonen vänkyrän valinta aikanaan.

Äänestä
  • Suomenkansa valitsee presidentiksi parhaaksi katsomansa ehdokkaan.
    Se on Alex Stubb.
    Samalla saadaan tyylikäs puoliso.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maaseudun Tulevaisuuden teettämässä kyselyssä 54 prosenttia kannatti Alexander Stubbia. Vastaajista 46 prosenttia asettui Pekka Haaviston kannalle.

Aika selvä tilanne!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu