Luin ensin mtv otsikon että kannattaako

vaimo ajaa loppuun vai vaihtaa uudempaan tasaisin väliajoin?

Onneksi kyse onkin autosta! Jos hän huolisi minut niin en haluaisi et mut vaihdetaan.
5194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olipas niin. Ihana aloitus minäkin toivon että saa pysyvän suhteen enemmän pelkään suhteessani toisen puolemaan koska käy niin syvällä välillä ajatuksissa uimassa ja tekee harkitsemattoman teon, että pelkään henkensä puolesta jo 20vuotta näin ollut.

Äänestä

En ole samaa mieltä sen uutisen kanssa.

Äänestä
  • Sama aloittajalla. Minusta se oli autokauppiaiden mainos. Autot kannattaa pitää loppuun. Onhan nykyisin ne päästömittauksetkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sama aloittajalla. Minusta se oli autokauppiaiden mainos. Autot kannattaa pitää loppuun. Onhan nykyisin ne päästömittauksetkin.

    Piti just kirjottaa samaa. On se kumma että missään ei enää puhuta niinkuin asiat on, aina muokataan niin että on vain yksi ainoa totuus ja se on ilmastokriisi ja lämpeneminen ja hiilidioksidi ja ihminen on kaikkeen syyllinen mutta ostakaa ostakaa niin maailma pelastuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Piti just kirjottaa samaa. On se kumma että missään ei enää puhuta niinkuin asiat on, aina muokataan niin että on vain yksi ainoa totuus ja se on ilmastokriisi ja lämpeneminen ja hiilidioksidi ja ihminen on kaikkeen syyllinen mutta ostakaa ostakaa niin maailma pelastuu.

    Katsoin eilen areenasta Simon Reeve Etelä-Amerikassa/Chile ja Argentiina. Ihan pahaa teki ne valtavat vaatevuoret mitkä olivat hautautuneet hiekkaan erään kaupungin ulkopuolella. Siellä oli kalliita merkkituotteitakin seassa, joissa oli vielä myyntilaput jäljellä. Ne oli suoraan kaupan hyllyiltä kipattu vaatekeräykseen. Kamalaa tuhlausta, kun ajattelee miten paljon vettä kemikaaleja ja kuituja vaatteiden valmistukseen tarvitaan. Yhdet tyypit teki testin laittamalla UFF pönttöön vaatteita missä oli paikannin. Parin viikon päästä kuteet löytyivät afrikasta. Eikä se tietenkään olisi haitannut, jos ne olisivat ihmisten käytössä, eikä jätevuorena luonnossa.

    Vaatetehtaista menee värit ja muut myrkyt suoraan luontoon. Jätevesilaitoksissahan ei putsata vedestä kuin kökkäreet ja fosfori, sekä typpi. Ennen vaatteet käytettiin loppuun ja sitten niistä vielä tehtiin räsymattoja. Mikään ei mennyt hukkaan.
    Tässä se Simon Reeve ohjelman linkki.
    https://areena.yle.fi/1-50761499

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

vaimo ajaa loppuun vai vaihtaa uudempaan tasaisin väliajoin?

Onneksi kyse onkin autosta! Jos hän huolisi minut niin en haluaisi et mut vaihdetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu