Kyllä kaupunginherrat on seonnu lopullisesti kun päiväkodin viereen annnetaan rakentaa päihdehoitolaitos keskelle asutusta
Mielenterveys ja päihdelaitos
21
907
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, on kersoilla jotakin kotona kerrottavaa, kuinka naapurissa on hauskempaa kuin päiväkodissa.
Mutta, ei kukaan ainaskaan omakoti- saatika omistusrivarin naapuriin tuollaista halua, kun koulu saatika päiväkotikin on jo ihan kauhistus.- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Olisit nyt kertonut hiukan enemmän, esimerkiksi missä päin kaupunkia tämä on tulossa
- Anonyymi
Laitos on tulossa Karhuvuoren päiväkodin viereen
- Anonyymi
Ni'mitä haittaa siitä on?
- Anonyymi
Ei sairaalaakaan korpeen rakenneta.
- Anonyymi
Siihen nyt myös vielä alaikäisten suljettu lastensuojelulaitos 14 - 18v. hoidettaville rikollisen aluille. kun niitä täälä riittää.
- Anonyymi
Se rakennetaa sinne missä on tarvetta ja kalliksi tulisi kuljettaa ongelmaisia johonkin sivukylään.
- Anonyymi
Sitä minäkin, että sinne laitos, missä ongelmakin.
- Anonyymi
Aina on jonkun naapurissa
Sellaista on kaupungin elämä
Sitä paitsi niissä koetetaan auttaa näitä ihmisiä
- Anonyymi
Oikea paikka sillä Karhuvuoressa asuu nämä Lapualta muuttaneet päihde ja ongelmanuoret.
- Anonyymi
Nurmoon puolelle ei saanut rakentaa tätä laitosta nurmoolaaset pani vastaan
- Anonyymi
Miks tuola karhuvuores ja kertunlaaksos aina vastustetaan kaikkea uutta. Eikös joskus aiemmin siellä vastustettu jopa seurakunnan kerhotilojen tuloakin, kun liikenne olis mukamas lisääntyny liikaa. Onko nää lapualaasia jotka tätä kaiken vastutamis perinnettä pitää yllä? Aina keksitään syitä, minkä takia mitään uutta ei saisi olla, ja kaiken pitäis maata samoilla sijoilla hamaan tappiin.
Tanelinrantaan onneksi on saatu kaikenlaista virikettä kehitettyä, vaikka siinäkin oli aluksi kova vastustus, ettei saisi olla kuin pelkkä uimaranta, eikä mitään muuta. Siinäkin muistaakseni lapualaistaustaiset oli kovimpia vaastustajia, ja nurmoolaaset myös. Onko se sellaista uuden pelkoa, että pelätään kaikkea uutta, ja on turvallisempi käpertyä kerälle ja vastustaa kaikkea uutta?- Anonyymi
Eiköhän seinäjoki ole se huume kaupunki
- Anonyymi
Ja miten on käynytkään Tanelilla. Jatkuvaa ilkivaltaa ja alaikäisten aiheuttamia häiriöitä sekä päihdeongelmia yläasteikäisistä alkaen. Viime kesänä Il-Pon toimittajan haastattelema Tanelinrannan koulun rehtori Lasse Niemi kertoi olevansa huolissaan nuorten hyvinvoinnista tänä päivänä, vaikka luottaakin siihen, että ”suurin osa nuorista pärjää tulevaisuudessakin ja on hyväkäytöksisiä”.
– Silti levottomuus ja ilkivallan määrä on valitettavasti lisääntynyt. Koen, että kasvava joukko nuoria vaeltaa iltaisin ja viikonloppuisin koulun lähiympäristössä vailla päämäärää, rehtori totesi.
- Anonyymi
Koko Ääsjoki pitääs aidata
- Anonyymi
Eiku huumehörhöt vankilaan.
- Anonyymi
Oikea paikka ja ihme vastustusta. Eihän se mikään ravintola ole vaan kuntoutuskeskus ja taas joku pelkää olemattomia haittoja samoinkun aikoinaan kultavuoressa kerättiin nimilistoja autististen kuntokotia vastaan. Ei ole ollut ongelmia ja se siitä.
- Anonyymi
Olisivat ny tyytyvääsiä.Katajalaakson Kultavuoresta lyhyt matka päihdehoitoitolaan .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisivat ny tyytyvääsiä.Katajalaakson Kultavuoresta lyhyt matka päihdehoitoitolaan .
Muutama vuosi jo puhuttu kaupungin nuorten ongelmista päihdepuolella. luulen että Kun valtio tukee on helppo rakentaa samalla päihdehoitola uusilla vaatimuksilla aikuisille samaan pihaan. molemmat täyttyy todella äkkiä.
- Anonyymi
EI kai kaupungin virkamiehet tosissaan aio antaa lupaa tälle laitokselle toivottavasti luottamushenkilöt torppaa nuan järjettömä paikan tälläiselle laitokselle
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1537800- 614360
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1403993Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233902Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.423300Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla383208Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko253205- 482923
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?422721- 492484