Putin on tapattanut satojatuhansia, maan talous kuralla, poliittisesti ja henkisesti eristetty muusta maailmasta, tulevaisuus synkkä. Jopa munista ja banaaneista pulaa. Intia ja Kiina kurmoottavat minkä ehtivät.
Olisko kannattanut olla vaan tavanomainen höppänä, Putin?
Olisko kannattanut olla vaan tavanomainen höppänä, Putin?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Putinin mielestä Ukrainaa ei ole oikeasti, se on kuulemma tekovaltio ja kuuluu Venäjään. Milloin Putin sanoo samaa Suomesta?
Monet Putinin puoluetoverit ovat jo sanoneet. Suomelle myönnetty itsenäisyys oli kuulemma virhe ja laitonta ja voidaan siksi peruuttaa. Lisäksi Suomi on natsivaltio jossa sorretaan venäläisiä ja joka täytyy vapauttaa natseista eli denatsifioida. Kuulostaako tutulta...?
Onko Mainilan laukauksia taas tiedossa kenties? Tosin nyt Suomi ei olekaan yksin, olemme Naton täysjäsen.
Biden on tapattanut satoja tuhansia, valtio on maailman velkaisin, ihmisten tappamisteollisuus on valtion suurin tulonlähde ja Biden kehuu keskustelevansa maailman eri kuolleiden poliitikkojen kanssa.
Putin on naZi.
Taitaa Putin vaan nauttia itsestään, muulla ei ole niin väliä.
En tiedä onko Putin psykopaatti vaiko sosiopaatti, mutta jompi kumpi aivan varmasti. Täysin narsistinen, muiden ihmisten hengestä täysin piittaamaton täysin tunteeton joukkomurhaaja. Tapattaa täysin surutta vaikka miljoonia ihmisiä omien suuruudenhullujen pakkomielteidensä vuoksi.
Kuvauksesi sopii erinomaisesti kaikkiin USA:n presidentteihin tähän asti.
Kremlin propaganda ei taida menestyä Suomessa, kuule.
Pyysihän se anteeksi sitä kanamunien puutetta kansalta. Inhimillinen ele. Stalin ei olisi pyytänyt.Eikä Hitler.
Lisää anteeksipyydettävää tulossa, kun länsipakotteet alkaa purra todella.