Aidosti isänmaalliset äänestävät Haavistoa

Anonyymi-ap

18

1049

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen kansalta ei edelleenkään, ole kysytty AutokratiaUsan ja ÄärifasistiBritannian veroparatiisihovien hyökkäysliitosta ja hävittäjä-ym sotabisneksien maksattamisista, eivät ne ole kiveen kirjoitettuja, on olemassa aina mahdollisuus, tehdä kanteita kansainväliseen oikeuteen ja pistää päättäjät järjestämään, aidot kansanäänestykset ja vaalit, kuten aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa, tehdään kaikista isoista asioista.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­­N­­y­­m­­f­­o­­m­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18264190

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Molemmat ehdokkaat ovat globalisteja, mutta Haavisto kykenee ja osaa ajatella, myös Suomen valtion ja kansalaisten etua.

      • Anonyymi

        Stubb on putinisti-Kokoomuspersujen ehdokas- ja vieläpä pakkoruotsittaja RKP-läinen...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Stubb on putinisti-Kokoomuspersujen ehdokas- ja vieläpä pakkoruotsittaja RKP-läinen...

        Kaikki järkisyyt sanoo että Haavisto pressaksi.

        Kuinka moni äänestäjä kuitenkaan tajuaa tuon verran järkeillä...?

        esim:

        https://
        keskustelu.suomi24.fi/t/18237504/selkeni-historiasta-etta-stubbi-oli-taman-51-000-tuhannen-pakolaisvyoryn-jarjestaja


    • Anonyymi

      Saatte ostetut päättäjät ja presidentin, älkää sitten itkekö, kun ylikansallinen yhtiö lähettää laskun. Nyt isänmaallista vaihtoehtoa ei ollut, kiitos ostettujen gallupien.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Haaviston osaamisesta kertoo jo se ettei edes käsitä perseen_tarkoitusta.


    • Anonyymi

      Suomi tarvitsee rauhaa ja yhdistäjää, siksi Haavisto.

      • Toivottavasti koskaan ei äänestetä presidentiksi tyyppiä joka on niin rauhan puolesta että tuottaa itse maahan sotarikollsia charter-lennoin ja päästää heidä ruokittuaan ja lääkittyään luottokortin kera kasvattamaan viidettä kolonnaa maamme siällä nostaen kansalaisa vastaan olevien voimien mahdollisuuksia toimia.


      • Anonyymi
        jeri1970 kirjoitti:

        Toivottavasti koskaan ei äänestetä presidentiksi tyyppiä joka on niin rauhan puolesta että tuottaa itse maahan sotarikollsia charter-lennoin ja päästää heidä ruokittuaan ja lääkittyään luottokortin kera kasvattamaan viidettä kolonnaa maamme siällä nostaen kansalaisa vastaan olevien voimien mahdollisuuksia toimia.

        https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/halla-aho-esittaa-ulkomaalaisille-tyontekijoille-3000-euron-minimipalkkavaatimus-halpatyovoima-tulee-kalliiksi/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c

        Ei kyllä nykyinen äärifasistinen pörssirikollishallitus, on tuonut jo 70 000 rasismikortti-ulkomaista halpatyövoimaa, veroparatiisiyrityksien, vastikkeettomien ökytukien rahastukseen, joten voit olla huoleti.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17271111/rasismikortilla-tulossa-valtava-maahanmuutto-aalto#comment-118637054


      • Anonyymi kirjoitti:

        https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/halla-aho-esittaa-ulkomaalaisille-tyontekijoille-3000-euron-minimipalkkavaatimus-halpatyovoima-tulee-kalliiksi/417062cc-e1ab-4268-befb-b34f5e66ee9c

        Ei kyllä nykyinen äärifasistinen pörssirikollishallitus, on tuonut jo 70 000 rasismikortti-ulkomaista halpatyövoimaa, veroparatiisiyrityksien, vastikkeettomien ökytukien rahastukseen, joten voit olla huoleti.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17271111/rasismikortilla-tulossa-valtava-maahanmuutto-aalto#comment-118637054

        Ei se ihme että maa kyntää syvällä kuokalla kun porukka alkaa olla jo noin tyhmää ettei ymmärrä mistä toiset puhuu, eivätkä näemmä ymmärrä edes että mistä itse puhuvat, pääasia että suu käy ja mölinää tulee, kovaa ja korkealta kuten edelliseltä hallitukselta ja perilta heidän pres.ehdokkaaltaan.


      • Anonyymi

        Haavisto ottaisi Suomelta pois koko puolustuksen, antaisi Venäjän hyökätä ilman vastarintaa Suomeen ja vallata sen. Ei tulisi sotaa silloin, mutta kohta olisimme liitetyt Venäjään. Sitäkö Haaviston kannattaja haluat, taidat olla oikea putinisti.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      aitoja isänmaallisia on ps.
      elkää äänestäkö muutakuin nro.5

    • Anonyymi

      Haavisto ja koko viherpunavasemmistopoppoo on isänmaan pettureita, Miten voi kutsua isänmaalliseksi itseään, kun laittaa muun maailman edun oman kansan edun edelle niinkuin Haavistokin vaalikoneessa tekee?

      Outoja feikkaajia koko viherpunavasemmistopoppoo, valehtelevat niin, että korvat heiluvat.,

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      13
      4357
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1649
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1478
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1465
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      237
      1351
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1130
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1080
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1024
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      993
    Aihe