Suomi saa pitkästä aikaa suomenruotsalaisen presidentin

Vaaleissa oli sikäli win-win-tilanne, että molemmat ehdokkaat kuuluvat vähemmistöön, ja suomenruotsalaisuus voitti tällä kertaa.

🇫🇮🇸🇪
8136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Stubb on liberaali, joten vähemmistöjen oikeudet on laajasti turvattu.

Äänestä
  • C.G.E. Mannerheimin jälkeen C-G.A. Stubb.

    Äänestä

Se on hyvä asia meille kaikille,

Äänestä
  • Oikein hyvä.
    Änkyrälalli tiputettiin pois jo ensimmäisellä kierroksella.

    Äänestä

  • Nyt kaikki yhteen hiileen, myös perussuomalaiset!

    Äänestä

...ilmankos Stubbi oli Ahvenanmaan suosikki, eiku?!

Äänestä

Presidentti ei olisi Stubb jos kansalaisille olisi annettu Väyrysen äänestysnumero, nyt se menikin kuulemma Tallinnaan, ei hätää onhan vaalit Venäjälläkin pian ja ?????????

Äänestä

Nato ja pressa kahlinnut rikollisen pakkoruotsin entistä lujemmin kiinni.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaaleissa oli sikäli win-win-tilanne, että molemmat ehdokkaat kuuluvat vähemmistöön, ja suomenruotsalaisuus voitti tällä kertaa.

🇫🇮🇸🇪

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu