Onko Jussi Jussi

Anonyymi-ap

Kaveri suoltaa vuosikymmennen fasistista potaskaa, kun henkilöä nimittää hänen itse julki tuomillaan argumenteilla, saa rikossyytteen.

Kysymys siis kuuluu: onko Jussi ajatuksineen se Jussi jota hän kirjoituksillaan ja mielipiteillään julki edustaa, vai onko Jussi joku eri Jussi kuin se Jussi joka joka sanoo mitä sanoo olematta kuitenkaan se (Jussi), joka sanoo olevansa olematta kuitenkaan yksikään edellä esitellyistä Jusseista?

Onko Jussi Jussi?

9

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kohta nähdään. Vai miten, Kivi ?

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🔞 ­N­­­y­m­f­­­o­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18265953

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      En ole Kivi, mutta yhteiskunnallisella tasolla kiinnostaa Jussin itsensä kieltäminen.

      Jos omaisit edes jonkin verran sivistystä, ymmärtäisit, ettei syytteessä oleva henkilö voi postata itseensä liittyvää materiaalia.

      Kieltääkö persu Jussin kuin Juudas konsanan?

    • Anonyymi

      Jos nyt tietämämme Jussi ei ole se sama Jussi joka on tullut kirjoituksillaan esiin, niin herää kysymys; kuka on se Jussi jonka nyt näemme ja kuka on aiemmin mielipiteitään esittänyt Jussi?

    • Anonyymi

      Jussilla oli kolme mieltä,
      Jussilla oli kolme mieltä
      ja yksi niistä valtasi hänet iltaisin
      Hän illalla kohtasi homomiehet,
      illalla kohtasi homomiehet, jne.

    • Anonyymi

      Jos Jussin kotisivujen tekstit onkin kirjoittanut joku muu kuin se Jussi jonka nyt näemme, olemme jälleen saman kysymyksen äärellä; onko scriptan kirjoittanut Jussi sama Jussi joka kieltää seisovansa (erään) Jussin kirjoittamien tekstien takana, jotka kuitenkin kirjoitti Jussi joka hän kieltää olevansa tai edes kirjoittaneensa?

      Onko meillä siis kaksi eri Jussia samassa peroonassa, samassa aika-ulottuvuudessa samoilla ajatuksilla sekä samalla nimellä erillisinä entiteetteinä samaan aikaan?

      Mistä tietää kuka Jussi on kulloinkin kyseessä?

    • Anonyymi

      Halla-ahosta on kehkeytynyt meille tyhmille kansalaisille uusi Väyrysen kaltainen kiukku-pelle, joka omien loukkaantumisiensa myötä pyrkii kierouttamaan (muiden persujen lailla) koko sivistyneen keskustelukulttuurin.

      Jussi kumppaneineen saa loukata muita, mutta Jussista puhutaan pelkällä arvokkuudella?

      Sananvapaus - missä sitä jaetaan ja kuka sen jakamisesta päättää?

    • Anonyymi

      Muuttaisivat puolueensa nimeksi KANSALLISRINTAMA, niin se vastaisi paremmin puolueen agendaa.

    • Anonyymi

      Jussista saat miehen armaan.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2789
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2597
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2288
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1634
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1575
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1493
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1373
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      34
      1271
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1171
    Aihe