Mm. EK-Aamulehti esittelee, aivan kuin ylpeänä, jonkun ökyrikkaitten perintö- ja verosuunnittelija-äärioikeistolaisten asuinalueen, tynnyristä huutelevien ahdasmielisten homopelkoisten, kulmien alta lymyilevillä neanderthalin katseilla ulostuotua homofobiaa, kuin todellakin jonain selityksensä sille, että epäpätevämpi valittiin presidentin virkaan, työtehtävien kannalta, täysin epäolennaisilla perusteilla, ek-medioitten, erityisesti Äärifasisti-EK-Ylen, jumppaaivien suurtalousemäntien, aktiivisella mainostus-tuputtamisella, asiateemojen laiminlyömisellä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18266001/maailman-tiedotusvalineissa-ei-juurikaan-edes-mainittu-suomen-presidenttikisaa
Ahdasmielisten Amissi-Breivikien vaalivoitto, äärimmäisen noloa Suomelle
13
1124
Vastaukset
- Anonyymi
Vilkaiskaas se EK-Aamulehden juttu, tulee tunne, että eiväthän nuo ole todellisuudesta, vaan jostain Amissi-leiristä, aivan järkyttävää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18264218/veroparatiisivarkaita-ei-pida-paastaa-enaa-valtaan-suomessa-koskaan- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18266100
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010216303.html
Keitä nuo neander...ihmiset ovat ? - Anonyymi
Onko avaaja sellainen mielenterveyskuntoutuja? Jos on, niin heikolta näyttää. Parempi olisi vaan pysyä siellä pehmustetussa huoneessa ja koettaa saada sekopäätään jonkunlaiseen järjestykseen.
- Anonyymi
https://www.dw.com/en/ukraines-transgender-spokeswoman-dismisses-russian-haters/a-66898006
Venäläismieliset homopelkoiset vihakirjoittajat, pelaavat Kremlin laariin. - Anonyymi
Äärimmäisen noloa Suomelle, että homopelkoiset Amissit, Teekutsuliikkeen tynnyrin reiästä luimuilevat neanderthalilaiset, voittivat Venäjän mieliksi presidentinvaalit.
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010216303.html
Nyyyyh, voiko tuollaista vielä 2024 olla. - Anonyymi
Tynnyrissä kyyristelevien neanderthalilaisten, erilaisuuden pelko on äärifasistista ja venäläismielistä homovihaa, taantumusta.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18255562/kanada-kyllastynyt-ukrainanvenalaisten-azov-neonazien-rahoittamiseen
Pimeä keskiaika valtasi Suomen, venäläismielinen homoviha. - Anonyymi
Pörssirikollisissa paljon tekouskovaisia, äärifasistisia isoja talousrikollisia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18266296/quotlondongradinquot-porssirikollismafiat-saudi-arabian-ja-venajan-ihmisoikeusrikolliset - Anonyymi
EK-Aamulehdestä tullut, nykyisen toimituspäällikön aikana, todella äärifasistinen.
https://www.dw.com/en/ukraines-transgender-spokeswoman-dismisses-russian-haters/a-66898006
Eikös se tullut ek-kalevasta, lestadiolaisten kaikkienvihaajien alueilta. - Anonyymi
EK-äärifasistiYlen suunnilleen ainut vaali- ja keskusteluteema, oli homofobia, siis aihe, joka ei suoranaisesti liity yhtään mitenkään, presidentin todellisten tehtävien hoitamiseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18264817/veroparatiisi-valehtelubisnes-voitti-ek-yle-vakava-uhka-kansanvallalle#comment-126203074 - Anonyymi
Äärimmäisen noloa päästä presidentin virkaan, homofobiaan vetoamalla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 984214
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.783477Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723084SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812549Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52366Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2072162Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302091- 41880
- 73811
- 52776