Putinistit halusivat Suomen Natoon ja haavoittuvaan tilaan.
Putinistit halusivat Suomen Natoon
Anonyymi-ap
5158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuskinpa vaan ja juuri päinvastaista todisti jatkuva Naton haukkuminen ja mahtava volina liittymisen jälkeen!
Tiltu ei todellakaan halua Suomen saavan parempaa TURVAA ja kertoi OMISTA tavoitteistaan IHAN ITSE:
”Tervetuloa Venäjän tukikohdat. Putin on hyvä presidentti, hän valvoo Suomen enemmistön etuja ettei täällä nato ja natottajat hillu. Kiitoksia suuresti presidentti Putin suuresta ”
”Ennen vuoden loppua Suomesta ei ole jälellä kuin muisto vain. Jos ei sotimalla niin taloudellisesti Eu:n köyhin maa ja turha kuvitella että Eu:sta heruisi apuja.”
”Kyllä ne natohörhöilyt vähenee, siinä vaiheessa kun Venäjä hyökää tänne Suomeen.”
https://www.verkkouutiset.fi/a/nain-usa-auttaisi-suomea-tosipaikassa-tykistoprikaati-lentaisi-paikalle-jo-ennen-natoa/
USA lähettäisi todennäköisesti yhden tai kaksi tykistöprikaatia Suomeen mahdollisessa sotatilanteessa.
– Suomen puolustusvoimilla on paljon hyvin koulutettuja joukkoja ja sotilaita, joten amerikkalaisen tykistöprikaatin tarjoamasta pitkän kantaman tulivoimasta olisi hyötyä, hän sanoo Verkkouutisille.
Cancian korostaa tavallisen tykistön lisäksi Himars-raketinheitinjärjestelmän ja taktisen ATACMS-ohjusjärjestelmän kyvykkyyksiä.
– Tykistöprikaati on taisteluosasto, vaikka se ei toimi etulinjassa. Joten kyse ei olisi pelkästä logistisesta tuesta
Nyt kun reservistä lähtee järki niin pidot paranee reserviläisten keskuuudessa. :D
Mutta.
Häkkänen yrittää edelleen epätoivoisesti vainoharhoissaan estää Suomalaisia eroamasta Nato-reservistä!
Eroa sinäkin pakko-Reservistä niin kauan kun se on vielä mahdollista!
Eroa sinäkin pakko-Reservistä. Se ei estä sinua osallistumasta sotatoimiin, mutta PAKKO siihen poistuu. :)
https://eroa-armeijasta.fi/
Eiköhän Suomi ollut ennen Natoa haavoittuvassa tilassa Venäjän armoilla? Tulee mieleen vuosi 1939.
Juu silloinkin oli tällaisia tiltuja liikenteessä anelemassa ettei suomalaiset puolustaisi itseään omaisuuttaan ja maataan vaan liittyisivät venäläisten perustaman terijoen hallituksen joukkoihin ja pettäisivät isänmaansa sukulaisensa ja lapsensa ....taisi olla yhtä tehoton tiltujen kampanja silloin kuin tämä nykyinenkin on ....hilpeyttä vain herätti silloinkin.