Sport ja Jyppi ainakin odottaa illan ottelua hävitäkseen sen tahallaan. Pajatson tyhjennys pelin jälkeen TAAS. Ansaitseeko nämä joukkueet liigapaikkaa.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Pitäisi pistää mestikseen noiden lisäksi saipa ja hpk
- Anonyymi
Kaikki joskus pudotuspelien ulkopuolelle jääneet joukkueet pitäisi pudottaa Mestikseen.
Olisiko tässä paljon pohdittu uusi sarjamalli? - Anonyymi
Tänään siirtorajapäivämäärällä ja heti huomenna ikkunan sulkeuduttua ohjelmassa onkin lopulta pelkästään isoja otteluita piste-erojen ja koko runkosarjan sijoitusnäkymien kannalta. Kymppiviiva, suorat paikat & kotiedut, kärkisijat...
15.2. KOO-TPS, ÄSS-HPK
16.2. JUK-IFK, KÄR-KAL, PEL-SPO, JYP-TAP
Joukkueilla 7-12 ottelua jäljellä. Hienosti laadittu ohjelma.- Anonyymi
KooKoolle ja Ässille tärkeät oletukselliset kotivoitot - alemman viivan kamppailu pysyy edelleen tasaisena ja leveänä.
Jypillä alkaa toki olla perjantain Hockey Night -ottelussa jo pakkovoiton paikka Tapparasta, joka on onneksi aiemminkin tällä kaudella ollut sille pelastava enkeli ja henkinen käänteentekijä "Ketään ei jätetä yksin" -prinsiipin mukaisesti. - Anonyymi
Kärkikaksikko karkaa, häntäpäässä Jyp roikkuu kyttääjänä mukana enää voittamalla huomenna "rästipelin" Lappeenrannassa. Muuten playoff-paikat, kotiedut jne. edelleen mukavasti auki. Huominen KalPa-Kärpät taas erittäin iso peli suorien paikkojen ratkeamisen osalta.
Siirtoraja on kohtalaisen onnistuneesti ajoitettu; vain kaksi joukkuetta jäi statisteiksi ennen sitä, ja rumia sarjan sisäisiä pelaajamyyntejä ei nähty. Parin seuran (Jyp, Sport) verrattain ryhdikkäät urheilullis-kulttuuriset linjaukset ehkä edesauttoivat myös asiaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kärkikaksikko karkaa, häntäpäässä Jyp roikkuu kyttääjänä mukana enää voittamalla huomenna "rästipelin" Lappeenrannassa. Muuten playoff-paikat, kotiedut jne. edelleen mukavasti auki. Huominen KalPa-Kärpät taas erittäin iso peli suorien paikkojen ratkeamisen osalta.
Siirtoraja on kohtalaisen onnistuneesti ajoitettu; vain kaksi joukkuetta jäi statisteiksi ennen sitä, ja rumia sarjan sisäisiä pelaajamyyntejä ei nähty. Parin seuran (Jyp, Sport) verrattain ryhdikkäät urheilullis-kulttuuriset linjaukset ehkä edesauttoivat myös asiaa.*Kärpät-KalPa.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍑 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1081362Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137814Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois198742Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47707Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!32695- 69692
- 47630
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59555Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29551Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530