Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Naisten tavat mitata miehen penis

Miehet saattavat joskus ihmetellä, miten naiset pystyvät arvioimaan heidän elimensä koon niin tarkasti ilman mittanauhaa. Tähän me naiset olemme kuitenkin kehitelleet monia pikku niksejä. Omani on se, että tiedän tarkalleen kuinka pitkä on peukaloni ja etusormeni välinen etäisyys. Tämän lisäksi tiedän pikkurillini eri nivelten pituudet. Näitä kahta eri mittaa yhdistelemällä pystyn mittaamaan miehen kalun viidessä sekunnissa puolen sentin tarkkuudella. Näin olen ottanut jokaiselta seksikumppaniltani tarkan mitan jo heti esileikkien aikana -ihan vaan harrastuksen vuoksi ja onhan niitä mittoja kiva vertailla tyttöporukassa, kun äijistä turistaan.

Tätä samaa kalujen mittailua muuten harrastaa melko moni tuntemani nainen. Muistan kuinka edellisessä työpaikassani oli naisten vessan ovessa taulukko, johon keräilimme työpaikan miesten kokoja. Aina kummasti pikkujoulujen ja muiden yhteisten "hengenkohotusjuhlien" jälkeen taulokkoon ilmestyi uusia lukuja. Ihan jännitti maanantaiaamuna käydä vessassa tarkistamassa uudet bongaukset.

Miten te muut tytöt mittaatte miehen kalun hänen tietämättään?
239725
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Minä taas tiedän juuri paljonko etusormeni, etusormi keskisormi, etusormi keskisormi nimetön ovat paksuja kun ne laittaa rinnakkain. Mittailen aina naisten pilluja ihan vaan harrastuksekseni. Sitten työpaikalla kahvipöydässä poikien kanssa naureskellaan kuinka kukin nainen töistämme voikin olla niin mahdottoman löysäpilluinen ja kuinka hän on varmasti jakanut sadoille miehille. Sitten pikkujouluissa kirjoitamme mitat miesten vessan seinään ja ompa hieno nähdä kuinka se lista kasvaa aina joulun alla. On se sitten niin kypsää ja mukavaa toimintaa.

Äänestä
  • Ihan oikeesti vaikka nainen ois antanut/saanut sadalta mieheltä ei se reikä sen isommaksi tule, käytössä paranee pillunlihakset aivan kuten muutkin lihakset. Tätä monet miehet monesti jaksaa jauhaa. Eihän se miehen munakaan kulu pois vaikka kuinka jyystäis! Eihän maapallokaan ollu pannukakku vaikka ne huru ukot, niin väitti.

    Äänestä

  • minä kirjoitti:

    Ihan oikeesti vaikka nainen ois antanut/saanut sadalta mieheltä ei se reikä sen isommaksi tule, käytössä paranee pillunlihakset aivan kuten muutkin lihakset. Tätä monet miehet monesti jaksaa jauhaa. Eihän se miehen munakaan kulu pois vaikka kuinka jyystäis! Eihän maapallokaan ollu pannukakku vaikka ne huru ukot, niin väitti.

    Muutenhan seksuaalisesti aktiivisella naisella(joka on miehensä kanssa)olisi tosi onneton värkki. Eipä se pillu siinä mielessä tunnista kenen se muna on.

    Äänestä

  • nainen,tai vaihdetaan se,peltiseen pesuvatiin.

    Äänestä

Tulin justiin töistä ja löysin nämä jutut. Näitä lisää tämä on just oikea taso näille palstoille.
Ilmankos ne sormet kulkee kuin mittari mato. Ai että nyt selkis tääkin homma. Kyllä elämä on ihanaa.

Äänestä
  • mä vaan heitän roinat ränniin, muija jää sitten oikomaan niveliään...elämä on kaunis, kaunis. Ja eeku uutta...

    Äänestä

joka eukko tuntuu arvioivan miesten mulkut vähintään pari senttiä pidemmiksi mitä ne todellisuudessa ovat.Höh,ota ennemmin vanha kunnon mittanauha messiin käsilaukkuun niin saat paljon tarkempaa tietoa tästä edespäin.Tosin jos sulla on kunnon pianistin sormet niin taitaa suurin osa meistä miehenuvatuksista joutua suoraan nivelmittakategoriaan.

Äänestä

Ei sulla liikaa vapaa-aikaa ole.

Äänestä

...koska sillä ei ole mitään merkitystä, ei ainakaan niin paljon että viitsisin alkaa koko asiaa miettimään saati sitten mittailemaan. Silmämääräisesti huomaa kyllä toki ja jonkin verran vertailee mielessään, mutta seksin nautittavuuteen ei juurikaan vaikuta peniksen koko.

Äänestä
  • Totta joka sana. Ei seksiin JUURIKAAN vaikuta kalun koko, sillä ensimmäiset 8 tuumaa riittää ihan hyvin. Loppu on turhaa lihaa.

    Äänestä

Kyllä meillä on sitten ihan eri porukat ja puheenaiheet. Ja etenkin eroottisissa hetkissä toiset toimintatavat.

En sitten millään ymmärrä mainitsemaasi tapaa mittailla ja "laittaa ylös" seksikumppaneiden mittoja. Kyllä ainakin omaan mieleeni jää osaavat ja kiihottavat kumppanit ihan itsekseen ja siihen ei taas miehen "koko" juurikaan vaikuta; ehkä paremminkin niinpäin, että tavanomaisella koolla varustetut miehet tuntuvat paneutuvan naiseen kokonaisvaltaisemmin kun taas
isot miehet ovat jotenkin täynnä omaa kokoaan eikä herkkyys tai tilannearviokyky ole parasta luokkaa. Tätäkään en halua yleistää.

Tyttöjen kanssa voidaan puhua "siitä ja siitä miehestä", mutta aniharvoin arvostelemme heidän "varusteitaan". Paremminkin yleistä hyvää ulkonäköä, peppua, käytöstä ja "sitä jotakin", mikä tekee miehestä kiinnostavan /kiihottavan.

Kirjoitella seiniin ja oviin mittoja??? Voi Luoja mitä fiksut miehet tästäkin ajattelevat...

Äänestä
  • Paljastit nimittäin fiksuutesi.

    Äänestä

Et voi olla tosissas! Sitten varmaan kirjaat ylös millimetrien lisäksi vielä varmaan muutkin äärettömän tärkeät yksityiskohdat a) kippura ylöspäin b) sivuun sojottava c) suora kuin viivotin d) terska suippo¨jne. jne.

Hävettää olla nainen!

Äänestä
  • Mielestäni on kummaa miten on tehty tutkimus toisensa jälkeen siitä että kalun koolla on enemmän väliä itse miehille... Mikä on iso? Mikä liian iso? Onko parempi pitkä vai paksu? Onko sillä mitään väliä?

    Itselläni on ehkäpä hiukan normia pitempi tai sit normi luokkaa ja paksuus o sellane et jokaist kortsu merkkiä ei tartte ajatellakkaa...
    Kuitenkin voin todeta että olen parempi suullani ja käsilläni kuin tuolla veitikalla.. Itse asiassa en voi paljoakaa hyvää sanoa siitä.. Btw majsa.. n.75% miesten kaluista kaartuu vasemmalle päin erään tutkimuksen mukaan.. (Like... Who cares?)

    Äänestä

miten kesäkissat kulleja mittailee.

Äänestä

Enpä oo ajatellut koskaan asiaa tuolta kannalta. Kun oikein pinnistän muistia, luulen että aviomieheni (siis nykyinen kumppani) edustaa mieskokemuksissani ihan sitä pienintä sorttia, mutta kuitenkin seksi on ollut kaikkein tyydyttävintä hänen kanssaan. Kaikki sähellykset vieraiden mukaan lähdettyä usenmiten ovat olleet ihan p:stä oli iso tai ei.

Ainut kerta kun tyttökavereiden kanssa on jonkun tietyn miehen kalusta näin tarkasti juteltu on se, kun eräs ystävistäni oli erään julkkiksen kans sängyssä ja tällä kaverilla oli o i k e i n pieni ystäväni mielestä. Siitä huolimatta sekin kokemus meni positiiviselle puolelle.

Eikä kirjoitellut ilmoitustaululle.

Äänestä
  • Niin, kai sä olet muistanut kertoa tuon asian myös miehellesi. Kohottaisi varmaan kummasti miehesi itsetuntoa kuulla olevansa pienimunaisin mies kenen kanssa olet seksiä harrastanut.

    Äänestä

  • "Kaikki sähellykset vieraiden mukaan lähdettyä usenmiten ovat olleet ihan p:stä oli iso tai ei."

    Äänestä

  • Ihan p:stä kirjoitti:

    "Kaikki sähellykset vieraiden mukaan lähdettyä usenmiten ovat olleet ihan p:stä oli iso tai ei."

    Taitaa olla paperimiesten lakon seurauksena wc-paperit ja talouspaperit lopussa jätkällä kun rupee hermot meneen. Sitä se puutteessa oleminen tietää eikä enää oo mihin pyyhkiä äitiltä salaa...

    Äänestä

Haukkukaa provoksi tai mitä vaan, mutta kyllä ne naiset niitä vehkeitä mittailee. Tosin itse myös kysyn joskus suoraan että minkäs kokoinen tämä kiva veijari on.

Itse kun mittailen niin ei se niin millin/sentin päälle ole. Mittarina käytän oikean kätöseni keskisormen kärjen ja ranteen/kämmenen yhtymäkohdan rajan välistä välimatkaa (joka on 17cm).

Äänestä
  • Niin, kyllä useat naiset mittailevat, vaikka saattavat sen kieltääkin. Sen verran mielenkiintoisesta asiasta on kyse.

    Tuo on totta, että tarpeeksi rempseän oloiselta ukolta voi suoraan kysäistä vehkeen kokoa. On sitten kiva itse mitata ilmoitetun mitan totuudellisuus. Olen huomannut, että miehet miltei säännönmukaisesti liioittelevat sentillä tai parilla. Usein kaksikymppinen kutistuu 18-senttiseksi jne. En yleensä mainitse miehelle mitään, vaikka huomaan liioittelun, vaan myhäilen itsekseni. Kerran tosin tokaisin eräälle "kakskymppisellä" kehuskelijalle päin naamaa, että eihän se ole kuin 17 ja tasan. Kyllä meni ukko vaikeaksi eikä saanut enää peliään seisomaan. Ihmetteli vaan, että mites tyttö noin tarkkaan tietää ilman mittanauhaa. Mutta mitäs liioitteli ja tuotti pettymyksen.

    Äänestä

  • kesätyttö kirjoitti:

    Niin, kyllä useat naiset mittailevat, vaikka saattavat sen kieltääkin. Sen verran mielenkiintoisesta asiasta on kyse.

    Tuo on totta, että tarpeeksi rempseän oloiselta ukolta voi suoraan kysäistä vehkeen kokoa. On sitten kiva itse mitata ilmoitetun mitan totuudellisuus. Olen huomannut, että miehet miltei säännönmukaisesti liioittelevat sentillä tai parilla. Usein kaksikymppinen kutistuu 18-senttiseksi jne. En yleensä mainitse miehelle mitään, vaikka huomaan liioittelun, vaan myhäilen itsekseni. Kerran tosin tokaisin eräälle "kakskymppisellä" kehuskelijalle päin naamaa, että eihän se ole kuin 17 ja tasan. Kyllä meni ukko vaikeaksi eikä saanut enää peliään seisomaan. Ihmetteli vaan, että mites tyttö noin tarkkaan tietää ilman mittanauhaa. Mutta mitäs liioitteli ja tuotti pettymyksen.

    Miten se sulle pettymyksen tuotti, jos tiesit sen mitan kysymättäkin?

    Äänestä

Vittu jos tuommoisia oikeasti jossakin töissä puhuisivat niin joutaisi antaa potkut koko kanalaumalle. Kerralla vaan kaikki pellolle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kesätyttö kirjoitti:

Miehet saattavat joskus ihmetellä, miten naiset pystyvät arvioimaan heidän elimensä koon niin tarkasti ilman mittanauhaa. Tähän me naiset olemme kuitenkin kehitelleet monia pikku niksejä. Omani on se, että tiedän tarkalleen kuinka pitkä on peukaloni ja etusormeni välinen etäisyys. Tämän lisäksi tiedän pikkurillini eri nivelten pituudet. Näitä kahta eri mittaa yhdistelemällä pystyn mittaamaan miehen kalun viidessä sekunnissa puolen sentin tarkkuudella. Näin olen ottanut jokaiselta seksikumppaniltani tarkan mitan jo heti esileikkien aikana -ihan vaan harrastuksen vuoksi ja onhan niitä mittoja kiva vertailla tyttöporukassa, kun äijistä turistaan.

Tätä samaa kalujen mittailua muuten harrastaa melko moni tuntemani nainen. Muistan kuinka edellisessä työpaikassani oli naisten vessan ovessa taulukko, johon keräilimme työpaikan miesten kokoja. Aina kummasti pikkujoulujen ja muiden yhteisten "hengenkohotusjuhlien" jälkeen taulokkoon ilmestyi uusia lukuja. Ihan jännitti maanantaiaamuna käydä vessassa tarkistamassa uudet bongaukset.

Miten te muut tytöt mittaatte miehen kalun hänen tietämättään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu