Olisitko valmis keskustelemaan kasvotusten maailman menosta ja muusta mistä on käyty väittelyjä jo pidemmän aikaa? Istuttaisiin sellaisessa ringissä ja jokainen vuorollaan kertoisi oman näkemyksensä muille.
Keskusteluita
Anonyymi-ap
6272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikäpä ettei! Vaan vapaammassa yhteydessä. Ei mitään piirejä lahkouskontojen tapaan eikä määrättyjä puheenvuoroja.
Ilmeisesti tässä tasavaltaisessa maassa jossa jokaisella on kuulemma oikeus olla sellainen kuin on mutta ei sellainen kuin minä olen koska viestini on jo kaksi kertaa poistettu. Viesti meni näin. EN NÄILLÄ KOULUTUSTRAUMOILLA. Onko tässä kirjoituksessa jotain pahaa ettei sitä voi muille näyttää? Peittelläänkö tässä nyt jotain?
Mitä enempää keskustelua tämä tarvitsee?
Maailma ei keskustelemalla muutu.
Sekin on jo todeksi todettu. Militaristit hallitsevat jokatapauksessa.
Toimii varmaan joillekin. Kunhan turvallisuus on tarkastettu, ettei ole puukkojunkkari tai pistoolipate. Eikä viinamies tai ainekäyttäjä, että muut pelkäävät. Selvänä kannattaa näitä asioita tutkia. Entä jos joku yrittää tulla sinne vaikuttamaan, politiikalla tai muu vaikutus, erottavatko muut sen. Ettei usko herkästi manipulointia.
Jo vain, ja toivossa keskustelujen tokikin säilyvän ilon puolella.