Vappuna viimeistään alkaa yleislakko suomessa

Koko maa seisahtuu ja Urpon hallitus joutuu perumaan leikkaukset tai se joutuu eroaamaan
3219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Höpö, höpö... Siihen mennessä poliittiset lakot on jo kielletty!

Äänestä

Jep Vappuna duunaritkin pääsee viettämään vappua. Ja mennään porukalla Urpolle vappulounaalle.

Äänestä

Höpö. höpö ja uli, uli Vihervassrisosialistien kannattaa alkaa totuttelemaan arkipäivän realismiin eli velat, niiden lyhennykset sekä korot pitää maksaa. Marinin hallitus sai lainaa jopa alle nolla korolla, nyt on ajat toiset. Marinin hallitus loi Sammon vastakohdan Molokin eli Sote-Himmelin mikä nielee vuosi, vuodelta yhä enemmän vero-euroja. Suomen jäykät työmarkkinat etäyttävät meitä vuosi, vuodelta muista pohjoismaista kaikilla mittareilla mitattuna..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koko maa seisahtuu ja Urpon hallitus joutuu perumaan leikkaukset tai se joutuu eroaamaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu