Miksi Urpon hallitus ajaa vain työnantajien etua

Kuitenkin työläiset pyörittää suomea 24/7, ilman heitä ei Suomi pärjää.
10127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Urpo on aivan EK:n taskussa. Aika karmiva tilanne kansakunnan kannalta.

Äänestä
  • Näin on

    Äänestä

SDP syytä. Mitäs Sanna otit liikaa velkaa. Itse aiheutettu konkurssi.
Komukka Martti joutuu velton munansa kanssa lumihankeen.
KiähKiäh.

Äänestä
  • Älä pelle jaksa tuota väsynyttä hokemaasi, joka ei edes pidä paikkaansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Älä pelle jaksa tuota väsynyttä hokemaasi, joka ei edes pidä paikkaansa.

    Munaton Martti.

    Äänestä

Niin, Suomesta on hävinnyt edellisen Hallituksen aikana 10000 yritystä, eli niitä työnantajia. Tämä näkyy myös työttömyydessä.

Äänestä
  • Ne oli sitten varmaan turhia ja kannattamattomia yrityksiä eivätkä työllistäneet ketään kun työllisyysaste oli kuitenkin korkeampi kuin pitkään aikaan.

    Äänestä

Työn tekijöitä kyllä olisi, mutta ei työnantajia.

Äänestä
  • Ei ole kohta tkijöitäkään kun työehtoja ANKARASTI KIRISTETÄÄN.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ei ole kohta tkijöitäkään kun työehtoja ANKARASTI KIRISTETÄÄN.

    No kukapa hullu enää tekee töitä jos työehtoja kiristetään lisää?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuitenkin työläiset pyörittää suomea 24/7, ilman heitä ei Suomi pärjää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu