En vaan ymmärrä mitä hiton järkeä tuossa sinun "haaveilussasi" ja ajatuksissasi on. Sinulla on jo kaikkea ja enemmänkin. Keskity siihen mitä sinulla on ja ole onnellinen.
Tuhlaat vain kallista aikaasi
Anonyymi-ap
46927
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Kenellehän tätä koitat sanoa? Vai yleisesti saada kaikille pahan mielen?
Se on lukijan vastuulla miten nämä palstamiehen provot haluaa kokea. Väittäminen ns on eri juttu tai voi olla tiedät kyllä
Mutta oikeasti lukijan vastuu let that sink in gods child
Ei ole järkeä ei, taudellisesti ihan tyhmää. Tunteellinen lohduton romantikko joka kaipaa miehen hellää kosketusta ja jokapäiväistä seksiä.
Niinkö on naisena esiintyvä mies? Vuorotellenkin käy jos tulee väsy yms
Multa puuttuu se maailman paras mies. Älähän nyt ala siellä yhtään. Mulla on oikeus ottaa mitä mulle kuuluu
Oletko omistushaluinen, mies ei ole tavara vaikka sulta siltä tuntuu? Ei jatkoon
Mä en tarkoitakkaan rikkainta vaan parasta. Ihmistä joka sopii mulle ja mun luonteeseen. Mulla on paljon annettavaa
Upea feikkidialogi ätmi, toiset tosin saattais objektisoida ittensä mielellään
Hyvä sun on toisen puolesta sanoa kuinka sen elämä sujuu.
Oliko tämä naiselle?
miehelle on aloitus. ap
Tässä yksi haaveilija ja ajattelija mies. Teen niin koska pakenen kuollutta suhdetta, josta en ole osannut lähteä ulkoisten syiden vuoksi. Sydän on ollut jo pitkään muualla, joten on huono keskittyä siihen mitä jo on, ja olemaan onnellinen. Koska en sitä ole ollut enää vuosiin.
Ehkä hänen kanssaan osaisin lopulta olla onnellinen, ehkä en.
Minä en pystyisi hänen kanssaan enää olemaan jos joskus eroaisi. Enkä onnellinen. Olen hyvin loukkaantunut, pettynyt ja en koe enää positiivisia tunteita häntä kohtaan. En ole mikään varalla oleva nainen että kun menee huonosti ja yms pelailua ja laskelmointia. Kun hän on valinnut joskus aikaisemmin toisin niin siinä sitten pysyköön. ap
Ei ole kyse varalla pidosta. Kaipaan häntä, koska olen nähnyt meidät jo kauan sitten. Elämä ei ole niin yksinkertaista, että nopeisiin lähtöihin vain pystyisi jos olisi halua. Kukaan ei varmasti halua olla varalla, eikä kukaan fiksu halua ketään sellaisena pitää. Aika, se on ystävä ja vihollinen yhdellä kerralla.
Ymmärrän tämän, koska olin itsekin vastaavassa tilanteessa vielä hetki sitten.
Ei ollut helppoa lähteä. Ei todellakaan. Vieläkin tulee hetkellisesti epävarmuuden tunteita, että teinkö oikean ratkaisun. Mutta ne menevät äkkiä ohi. Mä tiedän, että tein oikein, koska en pysty tyytymään varjoelämään. Oon liian kiihkeä, elämänhaluinen ja toiminnan nainen kestääkseni sitä ja haluan tavoitella tähtiin asti tämän ainokaisen elämän aikana. Työn puolesta olen nähnyt, kuinka hauras elämä on.
On myös se yksi, jota mietin usein. Ehkä siinä on jotain enemmän, ehkä ei. Selvinnee toivottavasti mulle pian. Nyt vasta voin siitä hyvällä omallatunnolla ottaa selvää.
Kenen suulla yrität puhua? Voi olla, että se mies ei sua huoli apmies!
Sinä et ole edez varalla, lopeta yksikseen kirjpittelu!
Kommentoin vain sivusta huutelijana....
Aika ei ole kallis, mutta arvonsa silläkin oikein käyttäen.
Mitä sinäkin minun elämästä tiedät
Älä puutu siihen. Kiitos.
En tiedäkään ja juu en olekkaan puuttumassa millään tavoin kun tämän "puuttumisen" verran, että sitä ei kannata pelätä. ap
Miten voit sanoa jollekin että ole onnellinen. Minä olen onnellinen silloin kun haaveilen. Minulla on kaikkea ja samaan aikaan ei ole mitään. Kiitos tästä ihmettelystäsi.
Eli et taida olla onnellinen koskaan tai tyytyväinen mihinkään oikeasti ja mikään ei tyydytä, kun haaveilu kaikesta taivaan ja maan väliltä. Ei haaveilu ole huono asia sinänsä mutta eihän sitä nauti mistään mitä elämä antaa. ap
Ha ha. Ja sinäkö ap et tuhlaa aikaasi näillä aloituksillas?
Näihin kaiken maailman katkerien miesten provoihin eläytyminen on ajanhuccaa nimenomaan😏
Kyllä kai haaveilu on luvallista. Joskus myös hyvät haaveet voivat toteutua. Tarkoitat varmaan, että joku, joka sinua kaipaa, ei saisi niin tehdä. Jos ei tiedä sinun tilannettasi ja siksi vielä kaipaa. Luulee, että olet vielä vapailla markkinoilla.
Se ei kuulu kenellekään mitä haluan ja tulevaisuuteni päätän itse!
Ja sinä et päätä, mitä toinen haluaa!
Päätäks sää jostain? Sivusta
Joko kirjaimet tanssii no miksi ei?
Nautin saavutuksistani ja ystävästäni... Siihen ette voi puuttua!
Mullakin on ystävä, mut ei nii monta nyyh miten ein over. Joissain kohti ei mitenkää, koska very personal insult
Nyt löit pahoille trolleille päin läsiä.
Kaikki muu on turhaa jos ei ole sitä toista jakamaan sitä.
Eikä puutarhanhoitokaan ole kovin tärkeää
Jokainen kaivata kuten haluaa, ei ole keneltäkään pois.
Luin ensin kallista paitaasi. Sori. Eikö tuollaiset pitäisi selvittää kohteen kanssa irl.
Saat ätmi kuulostamaan ilmaisun kohde erittäin pahaenteiseltä
Ei hän ole täällä, jos hänellä jo kaikkea on. Sinä vaan kuvittelit hänet tänne.
Aivan niin siinä olet kyllä harvinaisen oikeassa siksi välttelen parhaani mukaan häntä nykyään ja annan hänelle rauhaisan elämisen rauhan ja toivon ihanaa elämän jatkoa hälle. Rauhaa ja rakkautta ,ei pahalla 🫱🏻🫲🏼 🫶 ja nyt unille... ap.♌️
Miksi noin, jos kerran aitoja tunteita oli kuitenkin.
Nää sinun kaukaa kulkevat aasinsillat sisältää päräyttäviä kuvitelmia ja ne on sun kuvitelmia epäjärjestyneen tekstin myötä
Näinkö sää mies itelles selität joka ellin kohdalla- pidän distanssia koska välitän? Hehe
Mut ehämmää oo nimenny mistä haaveilen?
En ikinä ajattelisi noin hänestä.
Mielestäni on vähintäänkin ylimielistä tietää, miten toisen aika tulisi käyttää. Ihmissuhteet on myös prosessi, joissa ei aina kannata hötkyillä. Vaihtamalla ei aina tilanne parane.
Sivusta kommentoin, niin kuin muutkin ;)