Kuvittelen sinut jotenkin semmoisena

Aina vähän pahalla tuulella olevana mörrimöykkynä, joka töksäyttelee tylyjä kommentteja. 😪
26623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Seura tekee kaltaisekseen.

Äänestä
  • Kenen seura? Ethän sinä ole minun seurassa koskaan ollutkaan, joten ei ainakaan minua voi syyttää.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kenen seura? Ethän sinä ole minun seurassa koskaan ollutkaan, joten ei ainakaan minua voi syyttää.

    Palstaseura. Kyllähän sinä täällä olet.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Palstaseura. Kyllähän sinä täällä olet.

    No en kyllä ole aina pahalla tuulella. Tuntuu vaan jotenkin, että haluaa minua tahallaan tylyttää.

    Äänestä

  • Se kuule aivan totta😁👌

    Äänestä

Ei kannata kuvitella 🙂

Äänestä

En ole sellainen. Olet vain harmissasi jostain. Ei tarpeeksi huomiota? Sitä varten on ne muut naiset. Mä en kuulu joukkoon.

Äänestä

Kuvitteke mitä haluat.

Äänestä

Ehkä hänessä on monia puolia. Ehkä voisi olla tylsää jos toinen olisi tosi tasainen tossukka. Ennalta arvattava nössykkä. Tietysti jos sellaisesta tykkää sitten..

Äänestä

Itse olen kyllä todella empaattinen ja rakastava myös. Korvaan yleensä kaiken mielipahan ❤️

Äänestä

Oliks tää naiselle vai miehelle? Ap?

Äänestä
  • Miehelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Miehelle.

    Kirjoittelet vieläkin itsellesi mies kymmeniä kertoja päivässä?

    Äänestä

Ymmärrän kyllä että minusta on haittaa ja olen epämiellyttävä ihminen ajatuksineni hänelle, siksi koitan parhaillaan pienin askelin mennä täältä kokonaan pois häiritsemästä ja masentamasta. Ymmärrän kyllä ja tiedän etten ole mikään positiivinen nainen.

Äänestä

Itse olen aina vähän mörri ja varautunut kun saanut kilttinä ihmisenä niin paljon kaltoinkohtelua. Ilkeyttä. Kaikkea. Mutta haluisin olla aina hyvä ja lämmin😊
Puollustaudun nopeasti. Ehkäpä se tästä

Äänestä

Kuvittelen aloittajan hiirenä joka syö jyviä muiden laarista ja töksäyttelee sitten arvostellen tarjonnan laatua.

Äänestä
  • Tarkoitatko näitä b-luokan miehiä jotka tekee tihutyötä ku ei itte saa?

    Äänestä

Luulet vain.

Äänestä

Olen lempeä mörrimöykky. En ole pahalla tuulella kovin usein. Surullinen olen usein. Mieheltä.

Äänestä

Nyt riittääkin kun totuus on sanottu. Hyvää päivän jatkoa

Äänestä

En semmoinen, pelkään vain tulevaa ja päätöksiä ei voi tehdä huonoissa elämän tilanteissa ja jos joutuisi luopumaan en kestäisi sitä.

Äänestä

Se olen minä. Kaikenlainen hitaus ja vetelästi toimiminen ärsyttää.

Äänestä
  • Nousukännissä oon ihan jees

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Nousukännissä oon ihan jees

    Juopot ärsyttää myös. Haisevat ja mölyävät. Joten et ärsytä yhtään vähempää.

    Äänestä

Ikävät asiat monesti seuraa mukanaan. Sitä aistii toisesta herkemmin, jos löytää samaa käyttäytymistä toisesta, kuin jostain aikaisemmasta ikävästä kokemasta. On ihmisiä, jotka ovat herkillään, jos luottamusta on vaikea synnyttää. Tylyt kommentit tuntuu minusta enemmän katkeruudelta kokemaansa kohtaan?

Erehtynyt ei halua erehtyä uudelleen. Silloin helpommin epäilee toisesta ennemmin ikäviä kuin hyviä juttuja, jotka aistii toisesta. Tämä puhdas toteamus, kun ikävät kokemukset synnyttää pahan tuulisuutta ja mörrimöykkynä oloa.

Hyvä muistaa, että hyvänkin pystyy aistimaan. Mut jos kaksi epäileväistä kohtaa toisensa, voi se synnyttää enemmän epäilyä kuin uskoa hyvään toisesta. Näin itse nään asian. Herkillä oleva ei halua pettyä uudelleen, siksi turvautuu helposti suojamuuriin?

Äänestä

Kaikenlaisia ihmisiä varmasti tarvitaan ja kaikki ovat varmaan mörrejä joskus. Ehkä toinen mörri ymmärtää toista parhaiten. Tsemppiä ap.

Sivust vaa ja välikevennyst kaipaa
Mörri-Möykky lähettää terveisiä Juutuupistaa

https://youtu.be/YivpMSN5ckg?feature=shared

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aina vähän pahalla tuulella olevana mörrimöykkynä, joka töksäyttelee tylyjä kommentteja. 😪

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu