Krim kuuluu venäjälle

Myös Navalnyi oli tätä mieltä.

Meniks jauhot väärään kurkkuun? Ei se mikään pyhimys ollu.
16202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Krim on osa venäjää totesi Navalnyi, joko Zelenskyi luovuttaa alueet?

Äänestä

Tutkikaas nyt toverit edes ketä te nyt itkette. Navalnyi oli ääriliikkeen terroristijohtaja, joka havitteli valtaa ja rikkauksia.

Äänestä
  • Eli oppositio johtajan saa myrkyttää, ja antaasiitähyvästä30v vankileiriä. Oletko täyshullu

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Eli oppositio johtajan saa myrkyttää, ja antaasiitähyvästä30v vankileiriä. Oletko täyshullu

    Se on Suomenkin tulevaisuus, vankileirien saaristo

    Äänestä

Narkkaria ei kai olis tarvinnut myrkyttää ja tappaa?

Navalnyi oli patriootti, joka vastusti Venäjän rikollista hallintoa ja diktaturia.
Rohkeasti. Ja maksoi siitä hengellään, niinkuin sadat tuhannet tapetut Venäjällä aiemminkin,

Äänestä

Navalni oli venäläinen ja nationalisti, joten ei siltäkään voinut paljoa vaatia.
Mutta Putler on tietysti itse saatana - sellainen minkä venäläiset aina ansaitseekin.

Äänestä

Pekka Hakala on ollut toimittajana Venäjällä pitkään, ja seurannut myös Navalnyin puhetilaisuuksia.
Hakala kirjoittaa. "Navalnyi vastusti Krimin miehitystä ja Ukrainan sotaa, varmasti myös henkilökohtaisista syistä. Hän vietti lapsuuden kesänä isoäitinsä luona Ukrainassa ja puhui Ukrainaa. Silti Ukrainan tunnustaminen oli hänelle vaikeaa"
Krim on Ukrainaa. Sen hän sanoi ääneen vasta 2022 istuttuaan vankilassa poliittisten mielipiteidensä vuoksi.
Venäjällä oli tarkkaan harkittava mitä sanoi ääneen, ja oli lähinnä itsemurhaa sanoa Krimin kuuluvan Ukrainalle vielä 2017.

Äänestä
  • Kiitos kun korjasit asian! Minusta jollain mielipiteellä Krimistä ei ole niin suurta merkitystä kuin sillä, että vielä murhayrityksen jälkeenkiin palasi kotimaahansa, jonka puolesta teki työtä.

    Rohkea ihminen.

    Äänestä

  • Pekka Hakala on länsimielinen populisti ja Navalnyi oli täysi TUULIVIIRI.

    Äänestä

Ei kuulu kuin ennen Neuvostoliiton hajoamista . Jos muinaiset rajat halutaan palauttaa niin Venäjä kutistuu vain Siperian alueeseen sillä Mogolia hallitsi nuo alueet alempana .

Äänestä
  • Navalnyi halusi palauttaa Neuvostoliiton alueet venäjälle, Putin ei.

    Äänestä

Oppositiopoliitikko Aleksei Navalnyi teki täyskäännöksen Krimin suhteen – sanoo, että alue kuuluukin Ukrainalle...

Äänestä

JUURI NÄIN SE OLI NAVALNYI MIELESTÄ. REMLI JA KRIM KUULUVAT VENÄJÄLLE.
EI SE MUUTEN NAVALNYI OLI OLLUTKAAN....HAAA.....HAAAA.......
-
EI SIINÄ OLLUT MITÄÄN EROA PUTINIIN NÄHDEN.
-
KILPAILI VALLASTA PUTININ KANSSA, JOS OLISI VALLAN SAANUT OLISI HYÖKÄNNYT SUOMEEN.
-
PUTIN OLI VAAN SIINÄ MIELESSÄ VIISAAMPI.
OMI VALLAN JA TAPATTI POIS VELLIHOUSUT JA KILPAILIJAT.

Äänestä

Putin kuuluu Haagiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Myös Navalnyi oli tätä mieltä.

Meniks jauhot väärään kurkkuun? Ei se mikään pyhimys ollu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu