Miä tietää, että mies ei ota sua tosissaan?

Hän saa sut epävarmaksi ja epäilemään hänen kiinnostustaan. Jos mies on oikeasti kiinnostunut, ujoinkin mies näyttää sen tekojen tasolla. Käytäntö opettanut.
23728
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Just näin on itselläkin ollu .
Leikkiät ja epävarmaksi tekijät on ollu syytäkin jättää ja unohtaa kokonaan .
Naiselta sivusta

Äänestä
  • Oma epävarmuus on syy jättää toinen vaikka kyse on vain toisen epävarmuudesta naisen tunteisiin eli nainen ei osoita riittävästi olevansa luottamuksen arvoinen.

    Sekopää naiset taas päättelemässä.

    Äänestä

  • Just noin. Ujotkin miehet ovat ottaneet riskin, vaikka eivät olleet varmoja toisen tunteista.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Just noin. Ujotkin miehet ovat ottaneet riskin, vaikka eivät olleet varmoja toisen tunteista.

    Paitsi ne ujot, jotka eivät uskaltaneet, joten heidän kiinnostuksensa ei koskaan selvinnyt. Itsekään en lähesty suurinta osaa ihastuksistani, kun en osaa lukea heidän kiinnostustaan. Luovutin juuri pitkään aikaan ainoan ihastukseni suhteen, kun hänestä ei vaan ottanut selvää. Hänkin oli luultavasti kyllä ihastunut, mutta en ala jahtaamaan ketään, jos toinen ei tule omasta aloitteestaan puhumaan tai tanssimaan. - joku mies sivusta

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Paitsi ne ujot, jotka eivät uskaltaneet, joten heidän kiinnostuksensa ei koskaan selvinnyt. Itsekään en lähesty suurinta osaa ihastuksistani, kun en osaa lukea heidän kiinnostustaan. Luovutin juuri pitkään aikaan ainoan ihastukseni suhteen, kun hänestä ei vaan ottanut selvää. Hänkin oli luultavasti kyllä ihastunut, mutta en ala jahtaamaan ketään, jos toinen ei tule omasta aloitteestaan puhumaan tai tanssimaan. - joku mies sivusta

    Se juuri, että et tee ITSE mitään, on se ongelmasi. Seuraat vaan jos toinen tekee tai jos hänellä näkyy jotain kiinnostusta. Mikä on sinun osasi suhdetta luodessa? Odottelu, että nainen tipahtaa syliisi sinun mitään tekemättä? In your dreams, boy!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Just noin. Ujotkin miehet ovat ottaneet riskin, vaikka eivät olleet varmoja toisen tunteista.

    joskus olisi helpompaa jos toinen sanoisi että ujostelee.

    Äänestä

Murre Kirjoitusvirhe Itse.

Äänestä
  • Älä nyt koita syyllistää terveitä ihmisiä.
    Tervehdystä itseäsi positiivisesti.

    Äänestä

  • Saattaa olla keu keu?

    Äänestä

ei teitä kukaan tule ottamaan ettekä ikinä saa mitään hyvää ihmissuhteisiin, minä lähden tekemään kiusaa, kaikkeen mitä teitte ja "hakkaan" elämäänne ja tuhoan kaikkea. toivottavasti onnistun ja saan kaikille teille paskaa. ei mitään hyvää sanottavaa, ette tuoneet kuin paskaa. toivottavasti San tuoda ja tuhota yhtä paljon, kaikessa ja pidän huolen että jokainen juttunne ja tekonne kostetaan. hsmusn ja paskaa teille enemmän kuin mitään muuta. toivottavasti pääsen tuhoamaan ja tekemään kiusaa oikeasti joka paikkaan.

Äänestä

joka päivä mietin mitä tästä aamusta lähtien miten saisin teille kunnolla paskaa ja vainoa ja yritän "hakata" sopivaan paikkaan. miten saataisiin vahinkoa teille ja hyvää muille. miten saataisiin teidän päiviin ja elämään paskaa ja kaikkea tuhoa ja alistamista paskaan. toivon enemmän kuin mitään uutta että pääsen kostamaan jokaisen päivän teille.

Äänestä
  • Oma paha olosi lisääntyy juuri tuolla tavalla. Ei muiden. Valitan.

    Äänestä

  • Olet tärkeä ja hyvä ihminen sisimmästäsi mutta nyt sun paha olo nousee pintaan sillä että kohdistat sen muihin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Olet tärkeä ja hyvä ihminen sisimmästäsi mutta nyt sun paha olo nousee pintaan sillä että kohdistat sen muihin.

    Jännää että rauhottelet mies itseäsi, mutta et osaa lopettaa tätä tekstitourettea

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Oma paha olosi lisääntyy juuri tuolla tavalla. Ei muiden. Valitan.

    Ja pahaa jälkeä tulee jos käyttää tällaista psykoottisen miehen mielen tuotosta matskuna

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Ja pahaa jälkeä tulee jos käyttää tällaista psykoottisen miehen mielen tuotosta matskuna

    Niin tarinatepposet ja teiän kepposet kannattiko?

    Äänestä

Varmaan aika yksilöllistä. Kyllä varmaan näyttää ujoinkin, jos saa selvän signaalin vastapuolelta, että hänkin on kiinnostunut.

Paljon on varmaan jäänyt myös toteutumatta oikeinkin hyviä mätshejä, jos ei kumpikaan selvitä suoraan asiaa. Toinenhan voi silloin luulla, että ihastuksen kohde ei ole edes kiinnostunut tai on varattu tms.

Varmaan ei mitään ihmeellistä vaadita. Hei, mitä kuuluu tms. SIlloin usein lähtee etenemään.

Äänestä

Hyvä ja asiallinen kirjoitus!! Elämässä kohdataan kauniita naisia, jotka eivät aina herätä riittävää kiinnostusta, naisessa täytyy olla myös magneetin kaltainen napa ja ihastuttava hymy, joka saa kaipaamaan läheisyyttä. Niin miehet kuin naiset, kokevat ihastuessaan ujoa, toista kohtaan häkeltyvää tunne kaipuuta, joka saa käyttäytymään välillä erikoisesti. Se yleensä kertoo, miten ja mitä toisesta ajattelee ja miten kokee toisen läheisyyden. Silloin kun tunnetaan jo ihastumisoireita, tahdotaan siirtyä toisen läheisyyteen ja uneksitaan harmittömasta halauksesta, jossa käsi kuin vahingossa löytyy lämpimän selän ihoa vasten, ja otteen tunnetaan tiukkenevan. Ajatuksen paljastumisen pelko, saa ihmisen muuttamaan käyttäytymistään ihastumisen kohdetta kohtaan, vaikka maailman kaunein asia olisi katsella toisen kauniita silmiä ja olemusta. Elämässä usein on esteitä ja elämäntapoja, jotka hankaloittavat suhteeseen heittäytymistä. Elokuvissa koetaan hetkessä rakastuminen, joka yllätyksellisten juonikäänteiden jälkeen päättyy onnelliseen loppuun, Uskalletaan heittäytyä rakkauteen ja raivata kaikki epäoleellinen edestä pois. Elämässä se näin helppoa ei ole, vaan tunteet määrittelevät kuinka "paljon" ihmiset sietävät rakkauspainetta ja sietävät tunteiden läikähtelyä reunalta, reunalle. Rohkeus tulee varmasti jokaiselle, tulee hetki jota ei voi olla hyödyntämättä, mutta jos se kuivuu kokoon, on uuden hetken odotus ja unelmointi usein raastavaa, ja syö rohkeutta. Tärkeintä olisi luottamus toiseen, se ettei toinen loukkaannu ja tietää toisen hyväksi ihmiseksi, ihmiseksi joka ymmärtää toisen tunteita ja osaa aavistaa mikä kohtaamisen hetkessä ja tilanne nopeudessa on taustalla. Molemminpuoleista ihastuminen ei aina ole, se kuuluu elämään, joudutaan ikävöimään, suremaan ja elämään hetkiä haavekuvien kera, mutta se kuuluu oikeaan elämään. Rakkaudessa parasta on, kun mies kysyy naiselta olisiko sopivaa suudella? Naisen vastaa ujosti ettei se ole sopivaa. Mutta seuraavan kerran on mietittyään, valmis kokeilemaan.
https://youtu.be/iIFdwpY2txg

Äänestä
  • hyvin summattu, olet selkeästi elänyt ja kokenut.
    hämmentävää miten samanlaisia asioita me kaikki käymme läpi tunnetasolla!

    Äänestä

Kyllä ujokin mies kykenee osoittamaan kiinnostuksensa jos oikeasti haluaa mm kopauttamalla kolmannella jalalla otsaan- olet ätmi oikeilla jälijllä

Äänestä

tykkää tavata uusia ihmisiä ja innostuu kovasti jos jonkun kanssa juttu luistaa hyvin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän saa sut epävarmaksi ja epäilemään hänen kiinnostustaan. Jos mies on oikeasti kiinnostunut, ujoinkin mies näyttää sen tekojen tasolla. Käytäntö opettanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu