EK-Ylen Ukrainan sodan mainokset, täysin vastuuttomia

Anonyymi-ap

Ukrainan ja Venäjän välinen sota, ei ole Suomen sota. On outoa, että samaan aikaan, kun ukrainalaisia nuoria ja terveitä naisia ja miehiä, tulee Suomeen tekemään bisnesuriaan ym ujuttautumaan yhteiskuntaan, meidän Suomen kansalaisten varoilla ja kustannuksella, suomalaisia nuoria houkutellaan, vapaaehtoisiksi menettämään elämänsä, valtion puolesta, joka oli vielä jokin aika sitten, yksi idän korruptoituneimmista sosialistivaltioista, täysin vieras Suomelle.

https://www.cbc.ca/news/politics/canadians-ukraine-support-poll-1.7105247

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d161a343-5670-446a-a906-8b0f50b3c4ae

Miten EK-Ylen annetaan politikoida, niin räikeästi äärioikealle, jatkuvasti ja koko ajan. Sananvapauksia estetään Suomen kansalaisilta, muka-keskusteluissa, joissa pelkkää Ukrainan sodan, eli pörssirikollisten sotabisneksien mainontaa.

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/tutkija-israelin-ilmaus-muistuttaa-venajan-natsisatanismiretoriikasta/7f12fa68-917b-4bb5-ac46-844df005ce73

Samoin Stubbin puheet, Israelin äärifasistijohdon Gazan valloittamisen rahoittamisesta, Suomen kansalaisten varoilla, ovat täysin järjettömiä, sanoisin jo valtiopetoksen luokkaa, jos saisi sanoa suoraan, mitä mieltä on. Israelissa kansalaisten vaativat Netanyahun erottamista, Suomessa kansalaiset haluavat eroon äärioikeistohallituksesta, jolle kaikkien muiden valtioitten äärioikeistolaiset, jopa neonazit ja fasistit, ovat tärkeämpiä, kuin oma Suomen kansamme.

11

1062

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äärioikeistohallituksen mustista säkeistä horiseva ministeri, on jakamassa 2 miljardia euroa, ukrainanvenäläisille sodan jatkamiseen, rahat otetaan Suomen kansan selkänahoista, eikö tuota järjettömyyttä saada loppumaan mitenkään. Ukrainanvenäläiset kuuluvat pois Suomesta, sotimaan kotimaansa puolesta.

      • Anonyymi

        Venäjämieliset siellä horisee täyttä häkää!! Se on niin, että Auta miestä mäessä, älä mäen alla. On oikein ja kohtuullista, että Suomi sekä muuta Euroopan maat auttavat Ukrainaa, kun se on joutunut tuollaisen roistovaltion runneltavaksi!!

        Jos me joudumme tuon Putinin vihan kohteeksi, niin me myös saamme apua oman armeijamme lisäksi NATO-mailta!

        Pitäkää te trollit suunne kiinni! Ukraina tarvitsee kaiken mahdollisen avun lyödäkseen tuon roisto naapurinsa!


    • Anonyymi

      EK-Ylen johto pitäisi erottaa. Valekeskusteluja pitävät, sensuroivat eri mieltä olevien kirjoitukset, niljakkaat äärifasistit.

    • Anonyymi

      Suomi elää tällä hetkellä sodan jälkeisen historian sairainta aikaa, olen todistanut sen konkreettisesti itse. Jotain on mennyt pahasti pieleen, suomineito on myrskyisellä merellä ilman purjeita ja suuntaa, surkea ajopuu, vaikka muuta väitetään.
      Eduskuntamme on täynnä hysteerisiä keskinkertaisuuksia, jotka luulevat, että mitä enemmän rääytään itänaapuriin, sen paremmin meillä menisi. Käsitys on täysin väärä, jullikat eivät ymmärrä historiasta mitään, pääasia, että mennään päin seinää täysillä.

      • Anonyymi

        Itä-naapuri on aiheuttanut aivan itse kaiken sen vastenmielisyyden, mitä tunnemme sitä kohtaan!! Pidämme tuota itäistä naapuriamme suurena roistona.

        Tuli taas yksi karmea esimerkki tuin maan rikollisuudesta ja roistomaisuudesta. Saivat tapettua Navalnyin, joka on yrittänyt omalla aatteellaan saada Venäjästä oikeamielisen valtion, nii että ihmiset olisivat vapaita diktaattorin kahleista!!

        Vankilaan hänet pantiin tekaistulla syytteillä ja sitten vielä hitaasti tapettiin myrkyillä!! On meillä karmea naapuri!!


    • Anonyymi

      Ollaan kaikki Venäjän naapurit samassa veneessä

    • Anonyymi

      Jos Suomeen tulisi sota niin sinähän siinä taistelisit venäläisten puolella petturi!

    • Venäjämielisille provokaattoreille ei pidä antaa hetkeäkään julkisuutta. Jos se ei putleristeille ja trumpisteille käy, natzi-venäläinen propaganda tv on ainoa oikea osoite valituksen tekemiseen.

    • Anonyymi

      Suomen ulkopolitiikan keinotekoinen liittäminen, entisen idän sosialistivaltion, läpeensä korruptoituneen Azov-neonazi-pörssirikollisten Ukrainaan, on ollut erittäin vakava virhe, Suomen ulko- ja sisäpolitiikalle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286303/ek-yleisradio-estaa-rajusti-kansalaisten-sananvapauksia-keskusteluissa

      Todellakin luulin, että Suomen kansalaisilla, olisi EK-Yle.ssä oikeus keskustella tasavertaisesti, yhdenvertaisesti kaikkien, vaan eipä olekaan. Ukrainan sodan mainoksissa, eivät eri mieltä, äärioikeiston pörssirikollisten kanssa olevat, saa sanoa mitään. Sananvapauksia estetään rajusti, Suomen kansalaisilta, kuten Venäjällä, ei mitään eroa.

    • Anonyymi

      Pietarin aloittajatiltu horisee jotain vastuuttomuudesta 🤣🤣🤣

    • Anonyymi

      Putinin kätyrit täällä yrittää epätoivoisesti tosiaan ulottaa roistovaltio Venäjän propagandan päivittäiseksi totuudeksi.

      Uskooko avopestyltä vaikuttavat todella tuommoiseen, jos uskoo, olisi syytä hakeutua johonkin psykiatriseen hoitoon.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1530
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      96
      736
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      536
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe