mistä noi youtube mainokset yhtäkkiä tuli ?

mistä noi youtube mainokset yhtäkkiä tuli ?
13545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

kiinnostas kans tietää

Äänestä
  • Hmmmm

    Äänestä

Youtubessa on mainoksia nykyään enemmän, kuin koskaan.
Suosittujen tubettajien videoissa voi olla alussa viisikin mainosta, keskellä videoo ja videon välillä ja lopussa.
Youtube videoiden tekijänä hyväksyn, että youtube lisää mainoksia videoon, koska youtube on kuitenkin vielä ilmainen ja tube saa rahaa niistä mainoksista.
Meikäläisen kanavalla ei mainoksia ole, koska tilaajamääräni on vielä alle sata, vaikka katselukertoja joillakin vidoilla on muutaman päivän aikana tullut yli 1000 ja uusia tilaajia on tullut joka viikko useita.

Äänestä
  • Somen myötä on tullut pari ammattia jotka elää mainoksilla. Influenseri ja tubettaja, Only fans elää itseään mainostamalla maksukanavallaan.

    Äänestä

Tää sivusto tuuttaa sulle joko sun omia hankitoja
Verkkosivuja jolla käytv
Tai asioita jota joku tarvii lähelläsi (tai sä asut sen kanssa koska puolisosi tai lastesi mainokset näkyy myös sulle... Mä oon jopa ennakoinnu mahdollisesti taloyhtiössä tapahtuvia remontteja pelkästään mainoksia kattoen... suosittua omalla alueella jutut näkyy :D )

Youtube tuuttaa samoja mainoksia Googlen alaisena palveluna ... Se on samaa Googlea...
Molempien niin allerin kun youtubenkin mainostenb takana on google .
S24 on rakennettu selkeästi linkitetylle mainostilalle.
Jota on myös tungettu jokapaikkaan.

Kannattaa käydä sillä Googlen mainos välilehdellä joka edes hiukan muuttaa mainoksia sulle kivemimiksi mitä Googlen sivulla voi säätää
Sä voit opettaa algoritmia näyttään sulle kivoja ja enenpi ns tarperlisia mainoksia klikkaamalla vain niiden yhtiööden sivuille mistä oikeati tykkäät ...
Niitä näytetään heti enenpi
Mä teen esim niin et jos mua kyllästyttää kattella jotaki mainoksia käynkin lempivaateliikern sivuilla ...
Jonka mainoksia jaksaa katsells tosin kun vaikka jo mainittuja remonttijuttui...
Naiselta

Äänestä
  • Joskus huomaa, että jostain tekstistä täällä on poimittu sanoja ja niitä käsitteleviä mainoksia tulee,

    Äänestä

  • Mulla on auto mainoksia hitosti, sit oli sormusmainoksia, sun muita 😅

    Äänestä

Mulle taas tulee lidliä- Pannun jo erehdyin ostamaan. nyt houkuttaa vartalotyyny,

Äänestä

Käyttäkää Brave selainta, niin ei tule mainoksia youtubessa.

Äänestä

Jos videoiden tekijä on kaupallistanut kanavansa, niin mainoksia alkaa tuleen.
Eihän kanavalla pitäs mainoksia näkyä, jos kanavaa ei ole kaupallistettu ja se vaatii 1000 tilaajaa, että voi kaupallistaa.

Äänestä

😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

😍 K­­­u­u­­­m­a­t­ ­­­t­­y­t­­ö­­­t­­­ ­o­d­­­o­t­­t­­­a­­v­­­­­­a­­t­ ­­s­i­­n­u­a­­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18279157

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Siitä, että tekijä saa rahaa.

Äänestä

Pfishing problems.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

mistä noi youtube mainokset yhtäkkiä tuli ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu