Mannertenvälinen nahjus sai kuvaannollisesti keskisormea Venäjän pääministeriltä Moskovassa.
Maito-Matti uikuttelut kuitattiin kylmästi hymyillen, että Maito-Matti "vähän dramatisoi tilannetta".
Tällainen "osaava" KEPUlainen pääministeri meillä nyt on. Ettei vain Maito-Matilta huijattu jotain Suomelle kuuluvaa tällä vierailulla... Tunnetustihan kielitaito ja neuvotteluosaaminen eivät ole Vanhasen vahvoja puolia.
Vanhaselle keskisormea Moskovassa!
3
260
Vastaukset
- Joker
Missä lymyävät Herran vihaa Niinistö, Katainen tai Penttilä?
- ;-)
jolla on oikeus ja velvollisuus asiaa selvittää. Missä on Kiäriäinen? Eikö olisi pitänyt pistää koneet ampumaan vieraat rakkineet alas? Vai kuluuko aika varuskuntia alasajaessa?
- ilotulitteiksi
;-) kirjoitti:
jolla on oikeus ja velvollisuus asiaa selvittää. Missä on Kiäriäinen? Eikö olisi pitänyt pistää koneet ampumaan vieraat rakkineet alas? Vai kuluuko aika varuskuntia alasajaessa?
Olvi Oy:n kaljafestareille. Ei voi enää ampua. Tosin huhut kertovat , että Kiäriäisen putiikki suunnittelee uusia konevarsijousia Hornetteihin.
Ja sitten kun Horneteista ei ole muuhun, niillä voi aina pölyttää vesakoita ja viherpiipertäjiä :
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905207
- 534076
- 252189
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271967Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161795- 151444
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹281260Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201046T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43991- 21990