Purran kuutiopää ottaa lainaa enemmän kuin Marinin hallitus

Koettakaa elää sen faktan kanssa persureppanat!
23208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Monelle persulle tuo on raskasta.

Äänestä
  • Nyt SDP:n Bile-Sannikka PYLLISTÄ myös SDP:lle ! - huuuh huuu

    Äänestä

SDP:n Marinin Karkuun Lähteneen - VelkaTaakkoja tässä hoidetaan !
- Raukka oli, mutta se onkin SDP:läinen Valehtelija !

Heeeeeeeh heheheheheh heeeeee

Äänestä
  • Viime hallituskaudella oppositiossa olleet porvaripuolueet kannattivat eduskunnassa valtion lisävelanottoa ja kokoomus vaati jopa enemmän velnaottoa valtiolle yritystukia varten.

    Äänestä

Korot pilvissä, yritykset menossa konkkaan, vihreitä investointeja ei tulekaan. Vexeliveto täysille!

Äänestä
  • Ay-mafia on vienyt ulkomaisten yritysten ja sijoittajien mielenkiinnon Suomesta sijoituskohteena. Hakaniemen demarit rules!!!
    Prole

    Äänestä

Ei ota.

Te kommarit ette vaan ymmärrä edes ala-asteen matematiikkaa.

Hiekkis 🍼

Äänestä
  • enemmän velkaa enemmän mamuja eikö persukin jo apukoulu matematiikallaan ymmärrä että häntä on huijattu!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    enemmän velkaa enemmän mamuja eikö persukin jo apukoulu matematiikallaan ymmärrä että häntä on huijattu!

    Ei ota.

    Te kommarit ette vaan ymmärrä edes ala-asteen matematiikkaa.

    Hiekkis 🍼

    + tavuviivat

    Äänestä

On sullakin vammanen ongelma

Äänestä

Ja sekö sinua vituttaa et ite saa edes pikavippiä nulikka

Äänestä

Persut ulisee velasta tajuamatta, että Purra ottaa yli 10 miljardia velkaa per vuosi.

Äänestä
  • Ei ota.

    Te kommarit ette vaan ymmärrä edes ala-asteen matematiikkaa.

    Hiekkis 🍼

    Äänestä

Koita sinä vähä-älynen ymmärtää, että tämän hallituksen lainaamisella maksetaan Marinin hallituksen ottamien lainojen korkoja. Tuskinpa vasemmistolainen idiootti pystyy asiaa sisäistämään.
Prole

Äänestä
  • Uiuiuiuiiiii 🐶

    Äänestä

Uliskaa persut Purralle; taas yksi petetty vaalilupaus.

Äänestä

Persut pettää aina!

Äänestä

Kyllä ne ovat ihan yhtä huonoja.

t. Entinen PS:ään myönteisesti suhtautunut.

Äänestä

Samariini totesi pääministerinä ollessaan : " Tuleva talouden nousukausi kattaa moninkertaisesti nyt otetut tulevaisuusinvestointien korkokulut". Herää ajatus millaista lentoa se sitten myöhemmin on jos nyt on vihervassarien mielestä nousukausi.
Taitaa olla demarihallituksen viljaa mitä nykyhallitus hallitus niittää.

Äänestä

Purra onkin entinen mäkkärin kassatyttö.

Äänestä

Saisi Purra hävetä!

Äänestä

Kuutiopään pitäisi leikellä saksillaan lainapaperit eli irtisanoa Suomen valtionvelka.

Äänestä

Taitaa raikuli-Riikan velkasaldo olla v. 2027 jotain +60 miljardia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koettakaa elää sen faktan kanssa persureppanat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu