”Perussuomalaisten duunariäänestäjät maksavat itse veronsa, velka-Suomen vaikea taloustilanne ymmärretään, ja monien perussuomalaisia äänestävän mielestä hyvinvointivaltio on paisunut liikaa.”
IL Karvala
IL Karvala
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Persut pitävät Suomen kunnossa! 🇫🇮
EU-vaaleissa sitten kaikki äänestämään persuja!❤️
Duunarit ovat kyllästyneet maksamaan kaduilla istujien ja ideologisesti työttömien kuluja. Demareista on tullut tuensaajien tukipuolue,joka haluaa,että saman rahan saa ilmaiseksi,jonka eteen muut joutuvat tekemään duunia. Vapaamatkustajat on saatava töihin,ja tätä ei vihervasemmisto vieläkään halua myöntää. Työtätekevien palkka nousee,ja toisarvoisista asioista on leikattu,ja raja laitettu kiinni. SIKSI JATKOSSAKIN PS.
Asia on juuri noin kuten kerrot.
” Maassa on ennätysmäärä ulkomaalaisia työttömiä. Ulkomaalaisten työttömien määrä on kasvanut tällä vuosikymmenellä todella paljon. Joissain suurissa kaupungeissa heitä on enemmän kuin koskaan, kertoo HS.
Ei yllätä.
Miksi heitä pitäisi haalia maahan lisää kiihtyvällä tahdilla?👇”
Koska vasemmisto toivoo heistä uusia kannattajia, kun jakelee rahaa päättömästi!
Persut on paras puolue työtätekevälle veronmaksajalle!
Työstä pitää saada sellainen palkka, että sillä tulee toimeen!
Viime vuonna 80 000 ulkomaalaista sai työttömyyskorvausta,siis maassa jossa on pula ulkomaalaisesta työvoimasta,ainakin mikäli uskomme oppositiota,kokoomusta ja ruotsalaisia.
Niinpä! Suomi maksaa erilaisia Kela-tukia ulkomaalaisille perheille, jos esim. perheenisä on Suomessa raksalla töissä yli puoli vuotta. Veroja ko. henkilö ei maksane Suomeen vaan omaan kotimaahansa. Kuulemma lapsilisiä yms. maksetaan? Onko näin?
Ihme laki!
Luojan lykky, että tässä tilanteessa on Mari Rantanen, ps, sisäministeri!
Vihreä Mikkonen olisi katastrofi Suomen turvallisuudelle!