Kyllä on ihana tämä oikeistohallitus. Kädestä suuhun eläviä ihmisiä kiusataan mutta porvarisikoja päästetään yhä enemmässä määrin käyttämään ties mitä porsaanreikiä jotta välttävät verot ja pakolliset maksut. Pistää kyllä raivoksi suorastaan tämän hallituksen touhu.
KELA -etsiviä palkataan, mutta talousrikostutkinnasta leikataan
Anonyymi-ap
10195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tunnen samoin. Joka päivä vihastuttaa suunnattomasti nykyhallitus
Lähinnä kokoomus muut tekee kiltisti mitä orpo käskee...
Siis sulla vituttaa kun oma puolueesi kyykäsi pahasti voi voi
Suvakki- vosulta peritään kymmeniä tuhansia takaisin.
Helvetin hyvä.
Raivostuttaahan se kun Kela huijaukset ei enää onnistu. Tosin ketään kunnon ihmistä ei raivostuta.
Tuo Kela-etsiväthän ovat nimenomaan talousrikostutkintaa, uuno.
Aika merkillinen avautuminen.
Olisi hienoa jos tällaisen vastustajat ymmärtäisivät syy-seuraus suhteita, nämä väärinkäyttäjät nimenomaan syövät sitä kakkua josta jää sitten aina vaan vähemmän jaettavaa niille todellisille avun tarvitsijoille.
Eilenkö oli uutinen kun joku "ulkomaalainen" oli kerännyt tukia useista kymmenistä asunnoista laittomasti hyvinkin pitkän ajan, mielestäsi se on ihan ok, samoin liki kaikki sdp-vesemmston lemmikit ovat jääneet kiinni kela- tai "muu"tuki huijauksista, vuosia muussa maassa asuneen siskon lapsilisät ovat kelvanneet eikä muka ole ymmäretty että asiassa on jotain vikaa, vaika itse toimii jossain näkyvässä suojatyöpaikassa missä sivutaan samoja asioita työn puolesta.
Ei tarvitse ihmetellä miksi työtätekevä kansa, eli ne jotka tätä tukirumbaa rahoittavat, alkavat kyllästyä, lähtevät aamulla töihin kun naapuri elää paremmin tekemättä mitään?
Se työtäekevä naapuri on se taikaseinä mistä tuo raha tulee, ja jostain syystä sen ylläpidän kannatus laskee niiden tekevien joukossa.
tyypilistä suomalaista, talous rikollisuutta kun aloitetaan tutkinta köhästä päästä,
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18281158
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Sika on viisas eläin - älykkäämpikin kuin koira.