Happy Olive

Anonyymi-ap

Ensinnäkin täytyy antaa tunnustusta hyvin tehdystä brändi- ja somemarkkinoinnista. On mahtavaa, kun joku onnistuu. Itsekin tilasin Happy Oliven tuotetta ja totesin oliiviöljyn hyvän makuiseksi. Toimitusaika oli kyllä pitkä: noin 3 viikkoa.

Kuluttajana kuitenkin petyin hintaan, kenellä on varaa maksaa lähemmäksi 100 euroa/kk oliiviöljystä? Menin siihen halpaan itsekin, että uskoin markkinointia, että nyt on kyseessä paljon laadukkaampi oliiviöljy kuin muut ja innosta hehkuen odotin toimistusta, jotta ko öljy saapuisi ja pääsisin nauttimaan sen terveyshyödyistä hyvän maun lisäksi.

Kunnes: eräänä päivänä ostin läheisestä hyvin varustellusta kaupasta toisen kreetalaisen luomu extra virgin öljyn, joka maksoi 11,39 euroa pullo (saman kokoinen kuin Happy Olive). Tein perheen ja ystävien kanssa makutestejä, kukaan ei kyennyt sanomaan mitään eroa maussa, aivan yhtä hyvän makuisia olivat.

Suosittelen muitakin testaamaan, sillä en oikein usko, että kovalla hinnalla myyty Happy Olive on sen kummoisempaa kuin muutkaan laadukkaan oliviöljyt. Se mikä minua eniten häiritsee on, että sanotaan, että tuotto menee suoraan tuottajille, kun minusta tuntuu, että hinta on niin korkea, että joku kyllä vetää nyt välistä?

Happy Olive olisin valmis tilaamaan jatkossakin, jos hinta tulee alemmaksi, mutta en näe mitään järkeä tilata ja odottaa oliiviöljyä, kun lähikaupasta löydän edullisemmin ihan saman makuisen hedelmäisin raikkaan öljyn.

Vedetäänkö meitä kuluttajia nyt höplästä? Olisi hyvä, että jokin puolueeton asiantuntija testaisi öljyn laadun ja samalla tehtäisiin vertaileva tutkimus markkinoiden muihin öljyihin.

Somemarkkinointi on tätä päivää ja suosittelen kaikille varovaisuutta ihan kaikessa mitä tuotteita sen kautta myydään.

1

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

        Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
        Suhteet
        31
        5836
      2. Ei tunnu, että välität yhtään

        Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
        Ikävä
        39
        3842
      3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

        Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
        Ikävä
        183
        3333
      4. Ketä tietää

        Missä ammuttiin pyssyllä.
        Kotka
        12
        2778
      5. Veikeä Satu

        Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
        Ikävä
        29
        2242
      6. Näytitpä taas niin hyvältä!

        Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
        Tunteet
        12
        2197
      7. Tietääkö kaivattusi että

        olet häneen ihastunut? 🤠
        Ikävä
        162
        1906
      8. Onko kaipaamallasi

        Naisella silikonit 🤔
        Ikävä
        18
        1535
      9. Terveiset kaivatullesi

        kesän aluksi tähän ketjuun.
        Ikävä
        105
        1372
      10. Oletko nyt

        Onnellinen mies naisesi kanssa?
        Ikävä
        25
        1263
      Aihe