Oli yläsatakunnassa hyvä kirjoitus vesimiehistä , viemäripojista ja käräjäasiamiehistä. Ei tervettä taloutta hoideta millään Kirjasnevan ja Aitonevan työväenliikkeen ruohonjuuritason oppimäärällä. Eikä jonkilaisella tutkijallakaan tiedetä kykyjä olevan. Tällaiset valtuustot ja lautakunnat ovat kuntien tuho ja asukkaat maksaa näitten tyhmyydestä.
Kihniö. Haaveilijoiden pesä.
Anonyymi-ap
4959
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Todellakin asia on juuri näin!
Tänään Aamulehdessä koko aukeaman kirjoitus Kihniön ongelmista. Eli koulutkin viimeiste menee säppiin eli Parkanoon mentävä lasten.
Ei lapsiperheiden kannata mennä tällaisiin kuntiin jossa kaikki palvelut lopetaan.
Mahtaako Parkanon koululaitos pystyä ottamaan Kihniöläisiä lapsia vastaan?
Taitaa olla viisainta etsiä kouluyhteistyötä Pohjanmaalta tai Ylöjärveltä, jos nyt niilläkään on teidän koulukyyteihin varaa.
On meidän hyvä olla kun menee huonosti kunnassa. Me emme halua olla kavereita eikä tuttujakaan tällaisten tunarien kanssa.