Tekoälyä käytin juuri, vai käyttikö tekoäly minua? Kun kirjoitan vastauksen kysymykseen, hiili/ Nanot. Tekoäly on koodattu hiileen, siis piilaakson tuotteisiin. Yksikään tietokone ei toimi vailla koodattuja osuuksia. Tekoäly myös analysoi kaikkea liikennettä netissä. Toinen tekoälyn suunta on Nanot ja niitten mahdollisuudet. Väitänkin tärkeissä asemissa olevien ihmisten olevan tälläkin hetkellä Nanojen ohjelmistossa. Vailla itsenäistä ajattelua ja puhetta. Miten helppoa onkaan johtaa Nanoja aivoalueille ja jne…..jne…?
Nanot ovat jokseenkin läpinäkyviä, värittömiä, puhdasta energiaa, hiiltä.
Nanot ja tekoäly, yhteydet
2
307
Vastaukset
- Anonyymi
Alylaitteet ovat tämänpäivän todellisuutta. Tieteisäly on jo kauan vaikuttanut jokapäiväiseen elämään ja niin on hyvä.
- Anonyymi
Nano Trabtrateja on jo ollutkin noin 41v. 6-7 kk. ajan. Ihmeellistä on se, että mitään kuvaa, tai piirrosta ei ole missään? Tämä tarkoittaa sitä, että tekijät ja ohjelmoijat ovat henkimaailmmaan kosketuksissa. Nähtävästi vaikutusvalta on todella merkityksellinen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site876061Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1002615SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479