Krista Kiurun lausahdusta soveltaen: hallituksen mielestä olemme kaikki samassa veneessä jolloin pitäisi soutaa samaan suuntaan eikä saisi keikuttaa venettä. Mutta kun totuus on, että meidät on jätetty eri veneeseen ajelehtimaan.
Älä keikuta venettä
Anonyymi-ap
4117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Krista Kiuru on kova junttaamaan, mutta huono tarjoamaan ratkaisuja.
Televisiohaastattelussa hän toisti, uudelleen ja uudelleen, että tukia pitää jakaa enemmän koska se on tuen saajalle hyväksi.
Kun häneltä kysyttiin, miten siinä tapauksessa, ett ätaloudellinen tilanne ei sitä salli, vastaus oli, että tukia pitää jakaa enemän koska se on saajalle hyväksi.
Ymmärrän hyvin, että hänen kanssaan on mahdotonta tehdä työtä koska on vain yksi lause eikä pienintäkään ymmärrystä todellisuudesta.
Orjakaleerissa ollaan. EK-hallitus heiluttaa ruoskaa ja antaa kulauksen vettä kun oikein anelee.
Kiurukin huutaa veneestä vedessä hukkuville. Myöhäistä. Työttömien kohtelun aloitti SDP:n Filatova työministerinä. Ja Sotekin on väärin suunniteltu.
Kos olistullut sipilpn sote oltas kaikki kuollut koronaan