Maksan yleveroa 16,67e vuodessa mielelläni

Sillä ei pysty ostamaan edes yhtä maksukanavaa kuukaudeksi.
296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meille näytetää vain enemmän MAINOKSIA ja niistä Me Maksetaan !
- vaikka Mainostaja on Maksanut Jo Mainos-TV:lle MainosAjasta !

Äänestä

Maksan 800 vaikka en edes juuri ikinä katso tv:tä, tai ylen web sivuja. Kohtuullista?
Tämän ei pitäisi olla vero lainkaan. Halukkaat saisi ostaa "liittymän". Vain pakollinen tiedotuskanava voisi olla perusteltu verovaroin.
Verot pitäisi kerätä rehellisesti samoin periaattein kaikilta eikä piilotellen ja milloin minkäkin "käyttömaksun" tai "omavastuun" taakse.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sillä ei pysty ostamaan edes yhtä maksukanavaa kuukaudeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu