Talaskankaan suojelumetsä alue, oli lähellä jäädä puskutraktorien telaketjuihin

Anonyymi-ap

Tässä kohtaa on syytä muistuttaa, kuinka Suomen kehutut ja ylistetyt luonnosuojelualueet ja kansallispuistot, ovat ylipäätään saatu edes sen verran suojeltua, mitä vielä jäljellä on. Soitahan on tiettävästi enää 17%a alkuperäisestä.

https://sananvapauteen.fi/artikkeli/1410

8

891

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kansallis- ja luonnonpuistot, kelpaavat nyt kaikille, mm. veroparatiisi-matkailuyrityksille, joiden omistajat, olivat tuohon aikaan, kun ihmiset hädissään taistelivat luonnonsuojelun puolesta, valmiita jyräämään ne puskutraktoreillaan. Sellaisia kieroja niljakkeita, populistiporvari-äärioikeiston pörssirikolliset ovat.

      https://sananvapauteen.fi/artikkeli/1410

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Siihen aikaan kun Talaskangasta uhattiin, sen puolesta mieltä osoittivat ja taistelivat, niin luonnonsuojelujärjestöt tutkijoineen, kuin resuiset "hipit", joita nyt solvataan, vaikka suojellut kansallis-luonnonpuistot, näkyvät matkailumainoksissa, veroparatiisi-matkailufirmojen pörssirikkaiden rahastusvälineinä.

      Ymmärrys siitä, kuinka hauras Suomi kaikkineen on, on nykyisillä verokeitaiden populistiporvareilla olematonta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Käynnissä on kansalaisaloite, jossa haetaan lakimuutoksella, luonnonsuojelualueitten suojelemista mm. kaivostoiminnalta. Kävin allekirjoittamassa.

      https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13216

    • Anonyymi

      Kun keskittyisivät oikeisiin asioihin, eikä johonkin turkistarhauksen vastaiseen mouhotukseen ja fanaattisuuteen...

    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      😍 K­­­u­­­u­­m­­a­­­t­­­ ­­t­y­­­t­ö­­­t­­ ­­o­­d­­o­­t­t­a­v­­­­­­a­­t­­ ­­s­­i­n­­u­a­ -> https://us4.fun/kissgirl?18286156

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 54
      713
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      41
      684
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      644
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      640
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      570
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      516
    Aihe