Taidan olla kovin synkkämielinen, mutta ansaitseeko ihmiskunta loppunsa?

Anonyymi-ap

Kuulin että ydinsodassa loppu tulee niin nopeasti ettei ehdi edes kipua tuntemaan, jos suoraan pommin alle sattuu päätymään. Jäljelle jää kirjaimellisesti vain varjo.

Ydinsodan jälkeisessä ajassa ihmiskunnalla on hyvin heikot selviämismahdollisuudet muutenkin, ja jos niin sattuu tapahtumaan niin kuorallinen selviytyjiä menee kehityksessä vuosisatoja taaksepäin, ja jälkikasvu on todennäköisesti Tsernobylin tyyliin epämuodostunutta. Ruoasta on tuntuva pula koska mikään ei pimeyden ja saasteen vuoksi kasva.

Olen tosin perun juurin väsynyt nykymenoon. En aio itseäni tappaa mutta olen valmis poistumaan tästä olemassaolosta, tältä planeetalta. Ehkä sen pommin alle sattuminen ole niin paha asia...

8

153

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan kaikkea ei kannata miettiä etenkään sanalla JOS tapahtuu jotakin. Reippasti vaan elä päiväsi ja ole iloinen. Väärämielisiä se harmittaa kovasti jos jollakin on onnellinen sydän.

    • Anonyymi

      Ihminen on virus joka tulee kitkeä

      • Anonyymi

        Poliitikko ja ihminen: Kaksi aivan eri asiaa.


    • Anonyymi

      Höpö höpö.
      Vähän rapsuttelee havuilla mahdoĺista laskeumaa pois sadeviitalta, niin se on siinä.
      Tehokkaimmissakin aseissa polttosäde on vain pari km.

      • Anonyymi

        Juu, tuollaista hevonsontaa ihmisille tarjoilee Suomen eräs orjatyövoimaa käyttävä aivopesulaitos, tunnetaan mm. nimellä SA-INT.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu, tuollaista hevonsontaa ihmisille tarjoilee Suomen eräs orjatyövoimaa käyttävä aivopesulaitos, tunnetaan mm. nimellä SA-INT.

        Virallinen totuus, että laskeumat lähtevät kuusenoksilla pois? Voisiko haastaa oikeuteen disinformaatiosta?


    • Anonyymi

      jepulis

    • Anonyymi

      Ei ole tietoa ydinsodan jälkeisestä maailmasta. Todennäköisesti yksi sota muiden joukossa.

      Nyt kiinnostaa lähinnä tulevaisuuden kalustot, että ovatko ne tuhoavampia vai täsmempiä.

      Kolmas maailmansota on jo alkanut; tämän vuosisadan teema; sama kaava kuin aina ennenkin. Maailma on jaettu nyt, ja konfliktit päällä ja alustettu.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      153
      1168
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      112
      1009
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      53
      716
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      709
    5. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      7
      664
    6. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      68
      631
    7. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      65
      611
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      49
      597
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      23
      571
    10. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      61
      532
    Aihe