IS on kuin VENÄLÄINEN KREMLIN lehti, sillä keskusteluissa ei
tartte sanoa kuin oma ASIALLINEN MIELIPITEESI, niin sinut
asetetaan kommentointi-boikottiin, todennäköisesti väärän-
laisen mielipiteesi johdosta, mutta eipä haittaa, ainakaan
mua suuremmalti ... paitsi ehkäpä vähän IHMETYTTÄÄ ko.
lehden TYPERYYS !!!
tartte sanoa kuin oma ASIALLINEN MIELIPITEESI, niin sinut
asetetaan kommentointi-boikottiin, todennäköisesti väärän-
laisen mielipiteesi johdosta, mutta eipä haittaa, ainakaan
mua suuremmalti ... paitsi ehkäpä vähän IHMETYTTÄÄ ko.
lehden TYPERYYS !!!
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kuulostaa tutulta.
Ja sitten siellä täynnä HYYTÄVIÄ JUTTUJA, naurettavaa touhua 😁🤣👌
Kyllä IS julkaisee kommentit, jos ne ovat latteita ja mitäänsanomattomia.
Vain NATO trolleja tukevia juttuja Ilta Sonta julkaisee.
NATO on Suomen oma Putin. Sitä ei arvostella, piste!
Just näin ... latteita ja mitäänsanomattomia.
Kunnon nazilehdet ovat vain löydettävä Venäjältä. Denatsifikaatio on tarpeen Kremlin puhdistamiseksi.
Koko Venäjän valtakoneisto on täynnä natseja. Koko maailma tietää nyt, että Venäjän federaatio on vain yksi iso natsikasa.
Kehuitko Putinia ja Kremlin saatanallisia valheita ?
siis kuka, mää vai ?
Iltapäivälehdet on suomalainen versio DailyMail:stä. DailyMail on vain yksi Kremlin urkinta kanavista.
Avauksesi perusteella sinä et kykene asialliseen kommentointiin.
Jaa, millähän lailla se avauksessa näkyy ?
Perustele väittämääsi, jos vain suinkin osaat ja voit ?
Kommenttisi perusteella et kykene keskustelemaan aiheesta, vaan toisista keskustelijoista.
IS-oletettu yrittää provosoida.
Mitenkö näkyy? KIRJOITAT TYPERÄSTI ISOILLA KIRJAIMILLA mitättömästä asiasta josta meuhkaavat vain sellaiset jotka eivät osaa kirjoittaa asiallisesti ja joiden tekstejä ei siksi julkaista.
Mähän kirjoooOOtan niin ISOoooLLA tai pienillä KIRJAIMILLA, ku haluun !
Vai mitä, äitin pienet höpönassut ?
Ei siellä tuolla asenteella trollaavia "asiallisia" viestejä julkaista.
mulle on ainakin vhi..n sama julkaisee tai ei.
Sensuuria, sensuuria, mutta sitä mää ihmettelen kun esim. YLEN
lähettämässä kansanratiossa voi eetteriin pukata paljon ronskimpaa
kieltä kuin tämän ko. lehden kesk.palstalle !?
IS on pahimmanluokan SONTALEHTI ja PROPAGANDAA suoltava SANOMAN AVIISI!
Lisäksi antavat ikuisen kommentointikiellon jos et kirjoita heidän linjansa mukaan.
Itse Joseph Goebbelskin olisi ylpeä IS propagandaosastosta. Läpyskän juttujen kommenttiosio on JEESMIESTEN miehittämä.
Pääsishän sinne toki kommentoimaan, jos vain haluais, mutta mulla
meni lopullisesti MAKU koko is-kommentoinnista, varsinkin kun
minkään järjellisen syyn takia sitä ei estetty.
Mielenkiintoista nähdä, kuinka kauan kommentointi-kielto kestää ........
koska mukamas sanoivat, että "vähäksi aikaa" !
Minutkin aikanaan bannattiin sieltä, kun kommentoin huom asiallisesti tutkittua faktaa niin metsästyksestä kuin metsätaloudestakin.
Ja syy oli se, kun puhuin edellämainituista asioista positiiviseen sävyyn. Iltaroskan mielipide taas on metsästys ja metsätalousvastainen.
Siksi en noita roskalehtiä ole enää pariin vuoteen lukenut.
IP = ILTAPASKA
IS on joka tapauksessa kaikenlaisten mulkvistien paska lehti ...
myös Paavo Pöntön !
Ilta-sanomat julkaisee jatkuvasti valeuutisia, uhkaa jopa Verkkouutisten ykköspaikkaa.
Tämmönen media meillä demokratissa toimii, yks on lähtökohtaisesti aina paha, toinen on aina hyvä tekipä mitä tahansa
Trump
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/lokari/231936-kuinka-kauan-twitter-presidentti-voi-jatkaa/
Sanna Marin
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/paaministeri-marin-sai-toisen-rokoteannoksen-julkaisi-kuvan-sosiaalisessa-mediassa/8208236#gs.59kp8k
Otithan kommentistasi kuvakaappaukset, jotta väitetystä sensuurista voisi tehdä näkyväksi?
Onneksi ei olla Venäjällä. Siellä johtajan merkit ovat vain ja ainoastaan kylmä piittaamattomuus kenestäkään muusta paitsi itsestä.
Johtaminen on yhtäkuin tsaarin murhanhimoiset valloitusretket vallassa pysymisen keinona.
Putin ei ole johtaja. Hän on teurastaja, kenellä käsi on jo mennyt myllyyn, mutta hän viivyttää kohtaloaan syöttämällä myllyyn ensin jokaisen maanmiehensä, kenet vain kiinni saa.
Uusnatsit ovat hänen apulaisiaan, sillä he ovat verenhimoisia ja vihan sokaisemia. Seuraavana ovat KGBn papisto. Kirill juottaa käsi lihamyllysssä sätkivälle Putinille lisää votkaa, jotta taju säilyy ja tuska ei häviä, mutta se turruttaa. Ollappa kärpäsenä katossa tässä murhanhimoisessa näytelmässä, missä kauhu on ainoa eteenpäin ajava asia. Punainen pyörä pyörii vain, murskaten alleen kaikki, ketkä luulevat päässeensä vallan ikeestä sen johtajaksi. Batustan näyttää jälleen voimansa ja uusimman uhrinsa muinaisten veriuhrien alttarille.
Iltapäivälehdet ovat täyttä roskaa, niiden sisältö on propagandaa, joka on suoraa kopioitu vastaavista ulkomaisista lehdistä. Iltapäivälehtien päätarkoitus on muokata ihmisten mielipidettä haluttuun suuntaan. Nyt sitä on muokattu suuntaan hyvä USA paha Venäjä, vaikka molemmat suurvallat harrastavat yhtä kieroa politiikkaa.
Suomen ei olisi tarvinnut sekaantua mitenkään Ukrainan konfliktiin, mutta nyt meidät on vedetty siihen mukaan. USA valmistelee Suomesta uutta rintamaa Venäjää vastaan. On sanomattakin selvä, että NATON ja Yhdysvaltojen tuesta huolimatta, tämä sota tuohoaisi Suomen. Yhdysvalloilla ei ole aikomusta lähteä avoimeen sotaan Venäjää vastaan vaan se teettää likaisen työn muilla ja samalla tahkoaa rahaa aseilla ja ammuksilla. USAn etu on, että sota jatkuu, koska yksityisten pankkiirien omistama FED on painanut arvotonta FIAT rahaa liikaa ja maa on konkurssissa. Ukraina on jo hävinnyt sodan, jota USA tällä hetkellä ainoastaan pitkittää.
Näin eduskunta keskusteli vuonna 2014 Ukrainan kriisistä:
https://www.youtube.com/watch?v=VbH-qphqIls
Bänniä paukkui kommentointiin, kun eilisen ykkösuutista eli Tapparan katkerasta jatkoaikaputoamisesta CHL:n pudotuspeleistä ei ollut tavuakaan lehdessä ja aasinsillan kautta ujutin keskustelua toisesta aihepiiristä tähän.
Teinpähän träppärä-äpärien (60 min) voitosta vielä tilin ja sain porkkanaperät raastinrautaan ja johonkin oksettavaan joululaatikkoon!