Hävetkää Kuopion-energian lakkoiliat

kun aiheutitte kaikkien kaupunkilaisten omalle firmalle lakkoilullanne yli miljoonan euron tulonmenetykset.
Tämä jos mikä on sitä omaan pesään paskomista ilman että siitä kerrassaan kukaan hyötyy.
Lakkoiliat saavat ylimääräiset lomapäivät (pl. lakkovahdit) mutta samalla tulon menetystä kun lakkoavustus on pienempi mitä palkka.

Laskekaapa monta euroa yhtä lakkoiliaa kohden tuli tappiota kun tiedätte montako kiusantekijää yhtiössä oli.
6478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eläkeläisille on olemassa juttukerhoja. Mene sinne juttelemaan jos on yksinäistä näistä kymmenistä keskustelualoituksista päätellen.

Äänestä

Kuopion energian voimalaitokset takoivat rahaa lakkoilijoista huolimatta, itse en huomannut kaukolämpö-asuntoni jäähtyvän.
Itse asiassa Kuopion energia säästi rutkasti rahaa palkkakustannuksissa minkä toivon heijastuvan lämmön kuluttajahintoihin.
Eläköön lakkoilijat!♥️

Äänestä

. Hei et uskalla mennä pihalle ja kysyä tien laiden pikkukiviltä josko niitä kiinnostais.

Äänestä

Miljoonatappiot syntyi siitä, että sähköä ei tuotettu/myyty pörssiin ja lämpö tuotettiin lämpökeskusten öljyllä, joka on selvästi kalliimpaa kuin biopolttoaine. Päälle tulee vielä öljyn polttamisesta aiheutuneet päästöoikeusostot.

Äänestä
  • Nyt kädet ristiin ja toivotaan etteivät enää ensiviikolla ryhdy tekemään lisää tappiota yhtiölle ja jokaiselle kuopiolaiselle.
    Tammikuussa kaukolämmönhinta nousi jo toistakymmentä prosenttia ja siihen kun lisätään alati kohoava puuraaka aineen hintojen kohoaminen niin sadat perheet ovat jo nyt kustannusten nousun takia pulassa.

    Äänestä

Otin mukaan ruoan söin noin tunnin sisällä siitä 2-3h alkoi nousta kuume epäilen kanarullan kanaa syyksi siitä seuraavana päivänä alkoi raju mahatauti sekä oksentelu ja juuri nämä tuli ulos mitä söin.. Olkaa ihmiset tarkkana! Harmittaa kun jäi selvittämättä olisivat joutuneet varmasti maksumiehiksi asiassa onneksi ei poikani syönyt ruokaansa oli luojan lykky tiedä minkä olisi saanut raju tauti tippaan jouduin ambulla lähtemään maha kouristuksen vuoksi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

kun aiheutitte kaikkien kaupunkilaisten omalle firmalle lakkoilullanne yli miljoonan euron tulonmenetykset.
Tämä jos mikä on sitä omaan pesään paskomista ilman että siitä kerrassaan kukaan hyötyy.
Lakkoiliat saavat ylimääräiset lomapäivät (pl. lakkovahdit) mutta samalla tulon menetystä kun lakkoavustus on pienempi mitä palkka.

Laskekaapa monta euroa yhtä lakkoiliaa kohden tuli tappiota kun tiedätte montako kiusantekijää yhtiössä oli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu